Janeček

Je empatie vrozená?

Rád bych věděl,je-li tento povahový rys vrozený, nebo jej lze získat výchovou?

Nejlepší odpověď
Michal

Výchova má na empatii vliv .Dítě se dá naučit vcítění se se do druhého tak,aby ho pochopil.Lepší připad je ten,že chápe i pocity a bolest.U někoho může být vrozená,ale je třeba ji rozvíjet,jako každý jiný talent nebo nadání.

Další odpovědi
Nuk nuk

Spíše než, že by byla vrozená empatie jako taková, jsou vrozené určité dispozice k ní. Výchovou lze tyto dispozice formovat, povzbuzovat nebo naopak zatlačovat.