eldair

Je efektivnější ohřát vzduch v místnosti ústředním topením (plyn. kotel),nebo přímo hořícím plamenem(sporáku)? Kolikrát?

Je efektivnější ohřát vzduch v místnosti ústředním topením (plynový kotel), nebo přímo hořícím plamenem (sporáku)? Kolikrát?

Nejlepší odpověď
Agneta

Samozřejmě plamenem, ale pro obytné místnosti je to nevhodné pro snížený obsah kyslíku :DD

Další odpovědi
zzzzz

Cože? To snad záleží na velikosti toho topného tělesa, navíc k otevřenému plamenu je potřeba větší výměna vzduchu.

cukrar

eldare, efektivnější je amozřejmě ohřátí ústředním topením. Páč kdyb to bylo lepší plamem, nemáme radiátory, ale plamenomety..

Pozor, neplést efektivitu s rychlostí..

Doplňuji:
fajnové odponědi, ale tazatel se ptá na co je efektivnější.
Někteří mu radí plamen, ale musíš větrat. Tak to přeci nemůže být efektivní. Nebo jsem nepochopil dotaz?

Dochy

kolikrát Ti nikdo neřekne. Nikdo z nás nezná tvou situaci. Přímý ohřev plamenem je samozřejmě efektivnější, jen to není moc příznivé pro bydlení (spaliny, vlhkost)… Takže budeš muset větrat a tím teplo ztrácet… proto lidi vymysleli kamna a následně kotle…