England1522

Je dýně jedlá?

Ahoj, chci vyřezávat dýni a chci se vás zeptat jestli je jedlé a dobré to vevnitř? děkuju

Nejlepší odpověď
mosoj

Je, ale já všechno nemusím.

Další odpovědi
marci1

Říká se, že všechny druhy dýní jsou jedlé, ale některé druhy se nedají jíst. 🙂

gecco

Je jedlá…
😉
A jak chutná? – no, jak si ji ochutíš. Dýně samotná má velmi jemnou chuť a pokud není opravdu zralá, je ta chuť velmi nezřetelná.
Já ji rád (kdyžuž teda) ´na slano´*), jako takové ´zahušťovadlo´, kdyžuž náhodou peču třeba kuře (na černém pivu), tak aby ten výpek měl i nějakou konzistenci.
😉
*) Promiň, Kapitáne, chtěl jsem ti dát za pravdu (palec) – s první větou bez výhrad souhlasím.
Ale tou „ananasovou trestí“ jsi mne ´sestřelil…
😉

zjentek

jak pro koho

Emefej

Ne, všechny dýně jsou smrtelně jedovaté, proto se jich tolik pěstuje.

da ny

Je,
mně nechutná téměř žádný pokrm z dýní.
Kompot samotný s ananasovou trestí také ne, ve školní jídelně jsme mívali míchaný kompot – mezi ostatním ovocem tak 3 kostičky dýně byly snesitelné ;)
Koláč, marmeláda je pro mne „trestem“, polévku naslano jsem snědla, abych „neurazila“ kuchařku 😁