huxa

Je důvod k reklamaci grafické karty časté pády windows kvůli nestabilním ovladačům?

Dojde v tomto případě na vrácení peněz?

Odpovědi
anonym

Důvod reklamovat to je…
😉
Otázkou je, zda tuto ´vlastnost´ dané grafiky uzná za vadu i výrobce/prodejce a tedy reklamaci uzná.
Je-li ovšem nestabilita ovladačů obecně známa (a- ideálně, kupoval jsi kartu – zcela zřejmě, pro Win stroj), měla by být reklamace uznána.
___
Vrácení peněz – neuplynulo-li od koupě ještě 6 měsíců, bere se vada jako existující už v okamžiku koupě a tedy máš (při uznané reklamaci) právo na zrušení kupní smlouvy a tím i na vrácení peněz (nedohodneš-li se s prodejcem jinak).

Roman71

Každopádně, prodejce pošle grafickou kartu do svého servisního střediska, kde bude testována, mají na to 30 dnů. Může se stát, že se grafická karta „nesnese“ se základní deskou. A ještě mne napadlo, že dokud je to do 14 dnů od zakoupení, dá se karta vrátit bez udání důvodu dle zákona o reklamacích.

ivzez

Používáte originální ovladače poskytované výrobce karty?