Rokio

Je důležitější síla, nebo obratnost?

Obojí není odpověď. Která vlastnost jde uplatnit ve více oblastech, která je cennější a která je užitečnější?

Nejlepší odpověď
annas

Opět je otázka je nepřesná, chybí valence,. jak jsem se už několikrát zmiňovala. Síla je fyzická i duševní.

Rovněž slovo obratnost má víc významů. Ale řekla bych, že obratnost je mnohdy důležitější než fyzická síla. U sportovců si síla fyzická i duševní s obratností podávají ruce.

V určité situaci je možné využít duševní sílu spolu s obratností. Někdy vítězí síla, jindy obratnost.

Např. při uplatnění určité dovednosti, zručnosti atd. např. pilot nepotřebuje fyzickou sílu, ale duševní.

Stejně jak obratný, mrštný, rychlý člověk nemusí vydat příliš fyzické síly – při opakované činnosti cvik dělá mistra.

​Do třetice. obratnost – např. při řešení určité situace – moudrost. šikovnost. Nespisovně – někdo je obratný řečník, umí klamat atd. Vvyužívá k tomu i duševni sílu.

Síla – obratnost jsou částečně vrozené, v průběhu života se rozvíjejí. Takže spolu souvisejí.

Další odpovědi
terry

To to stejné, jako by ses ptal, co je lepší. Jestli hruška, nebo jablko.
Nesmyslná otázka. Jako 99% tvých dotazů. Taková aktivita ti moc nepomůže. (Reakce na dřívější dotaz).
Záleží na tom, kde je co potřeba.

Kepler

To právě závisí na oblasti uplatnění. Při zvedání břemen je užitečnější síla, v bojových uměních zase obratnost. Nelze srovnávat.

MobilManiak

Když nemáš obratnost, tak ti je síla k ničemu, pokud budeš chtít někoho praštit a budeš neobratný, akorát spadneš nebo praštíš někoho jiného.

Drap

Dotaz je celý zmatený. Nelze takto odpovědět pro běžný život je třeba obojí. Pokud však budeš vzpěrač využiješ více sílu, pokud budeš vyšívat, využiješ více obratnost.

Kelt

Je třeba umět srovnávat. Pokud je někdo těžkopádný, ale má sílu a přitom není obratný, tak je výhodnější obratnost. Při stejné obratnosti je výhodnější síla. Ten kdo umí gymnastiku, ale neudrží se, že nemá sílu – to také není dobré.
A uplatnit něco ve více oblastech, schválně najdu dvacet oblastí, kde potřebuji sílu a nebo takové, kde potřebuji obratnost.