Fly

Je dugong to samé jako kapustňák?

je dugong to samé jako kapustňák? Slyšela jsem takové názory, ale někde to i vyvrací. Nevíte i tom někdo něco?
Doplňuji:
Víte, v 1.díle 17.řady seriálu Simpsonovi jeden chalp říká: "je to milý floridský kapustňák známí též jako mořská kráva nebo dugong. Tak teď fakt nevím :(
http://serialy­.kinotip.cz/sim­psonovi-17rada/

Nejlepší odpověď
quentos

není. Taxonomicky patří do stejného kmene, ale liší se několika detaily. Kapustňák má ocas ve tvaru pádla, kdežto dugong ho má vroubkovaný a spíše podobný velrybímu. Kapustňák také na rozdíl od dugonga typicky nemívá více než šest zubů. Srov. zdroj (v angl.)

Zdroj: en.wikipedia.or­g/wiki/Manatee

Další odpovědi
panenka

Ne není to to samé dugong je menší než kapustnáci,má větší hlavu s delším čenichem.Zdržuje se v hloubce 6–10 metrů.

Zdroj: http://web.te­lecom.cz/jschau­er/schauer/1_wat_9­.htm

Petr Hulk

Řád sirény se dělí na dvě čeledi: kapustňákovití se liší od dugongovitých ve tvaru lebky a ocasu. Dugongové mají ocas podobný velrybám – vidličnatě rozdělený, ocas kapustňáků má okrouhlý (lopatovitý tvar). Kapustňáci jsou sladkovodní až brakičtí a dugongové (moroňové) mořští.