JájsemRaibek

Je dovoleno přepravovat v hromadných prostředcích otevřený oheň?

Já se domnívám, že ne. Jak je možné potom toto: http://www.no­vinky.cz/doma­ci/389091-do-ceska-dorazilo-betlemske-svetlo-z-vidne-ho-privezli-skauti.html?

Nejlepší odpověď
Agneta

Otevřený oheň vypadá jinak – např. cigereta, ale toto je oheň uzavřený:DDD

Další odpovědi
Drap

Jak vidíš, tak to možné je. Nikde jsem nečetl, že by bylo přímo výslovně zakázáno v přepravním řádu otevřený oheň, ale myslím, že v těchto lampách je i oheň bezpečný. Vozí se to už tímto způsobem několik let a jak je vidět, nikomu to doposud nevadilo. Možná také mají povolení příslušného dopravního podniku.

led

Nie, nie je to povolené. Ale ako je bežné na niektoré zákazy platia výnimky.
Pokiaľ mali súhlas ČD na prepravu otvoreného ohňa a zabezpečený lampáš v zmysle protipožiarnych predpisov pre vlaky proti šíreniu ohňa, tak snáď! ano.

honza19hk

třeba mají povolení od rakouských i českých drah.

lexx

pokud to šofér neví…zapalovač, sirky, střelná zbraň…

Czedicz0

A doma udělat fšššš a můžou jet do Betléma znova.