Avatar uživatele
I_hate

Je dotykový displej u klasických notebooků a ultrabooků zbytečnost?

Nepište prosím o tabletech a různých hybridních zařízeních, která mají oddělitelný displej. Jde mi pouze o klasické notebooky a ultraboky!

Odkaz na ilustrační foto: http://www.el­viapro.cz/133-ultrabook-sony-vaio-rady-t-software/d-14624-c-280/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 3984 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bedy

Zbytečnost to být nemusí – třeba ve škole se to může hodit – řada studentů používá notebook na zápisky a občas je dobré si něco rychle nakreslit, tak se to může hodit.
Osobně však mám radši klasický notebook se standardním (nedotykovým) displejem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Podle mého názoru je dotykáč vhodný pro ultrabook, k notebooku bych už bral myš.
Ale proti gustu..
Doplňuji:
Mám na mysli notebooky s větším monitorem.

Upravil/a: www

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Orange

No asi by mi vadilo jeho upatlávání, na druhou stranu je mnohem odolnější, takže by mi nevadil, ale asi bych ho nepoužíval.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pl4toon

U klasických notebooků a ultrabooků mi to přijde trochu zbytečné. Ale určité reálné využití to může mít při prezentacích, kdy je potřeba v rámci výkladu rychle posouvat stránky, text, obrázky, či jednoduchýmy gesty řídit celou prezentaci.
Také určité využití může mít dotykový dislej, pokud jde přetočit tak, aby z něho byl tablet, pak v případě kvalitního displeje je možné ho použít na kreslení, psaní dotykovým perem a taktéž řízení gesty.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Frofo

Možná se to trochu hodí, když máš Windows 8 (dlaždice).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Dotykový displej (nie pre prsty, ale použitie pera) používam pri kreslení a klasický dotykový pri technologickom počítači. Je to presnejšie a rýchlejšie, než myšou. Hovorím o prenosných počítačoch, nie desktopoch a tabletoch. Tablet, len v prípade ako diaľkové ovládanie pevného technologického počítača.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Calimë

mě by to (alespoň ze začátku) přišlo nepohodlné. a připadá mi, že potom už na tom není nic notebook, potom je to tablet přišroubovaný ke klávesnici, to už notebook není.
Taková funkce je podle mě zbytečná, to už si spíše koupím notebook nebo tablet a zvlášť klávesnici.
A jak tak čtu ostatní komentáře, tak asi jediné, nač bych to využila, je při kreslení.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek