Pájo

Je dopravce (letecká spol.) povinen vystavit potvrzení o zpoždění odletu / příletu?

Jak postupovat, pokud by písemné potvrzení odmtali vystavit?
Za jakékoli rady či pokyny budu vděčný.

Nejlepší odpověď
Wang

Tohle upravuje Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004.

kterým se stanoví společná pravidla náhrad a pomoci cestujícím v letecké dopravě v případě odepření nástupu na palubu, zrušení nebo významného zpoždění letů a kterým se zrušuje nařízení (EHS) č. 295/91, stanovuje pravidla pro ochranu cestujících ve výše uvedených případech a to v pravidelné i nepravidelné letecké dopravě.

Článek 5
Článek 6

Tady je celá
http://eur-lex.europa.eu/Le­xUriServ/LexU­riServ.do?uri=DD:07:08:­32004R0261:CS:PDF

Další odpovědi
Michal Kole

jasně že je povinen, ty můžeš vymáhat náhradu škody, která ti vznikla