Jackie-My

Je dobrý nápad pořídit si dalšího papouška?

Ahoj, mám 6 ročního samce žaka konga a chtěla bych si k němu pořídit ještě jiného papouška – buď papouška senegalského nebo mníška šedého. Oba by samozřejmě měli vlastní klec, ale v té je zvyklý žakoun být jen přes noc a přes den, když nejsem doma, je ve voliéře (3×2 m, a 2m vysoká), a tak bych to chtěla i s tím novým papouškem.
Ale nevím zda by stačila voliéra 3×2 m, velikostně celkem odlišným papouškům a zda by celkově žakovi nevadilo, že mu v teritoriu řádí jiný papouch.

Odpovědi
beer

Jiná odpověď

Podle mého názoru se to spolehlivě nedá říci, osobně bych to ale vyzkoušel. Pravděpodobně budou potřebovat zvířata určitý čas než si zvyknou a hodně také bude záležet na jejich povahách – i ptáci jednoho druhu se svými povahami mohou hodně lišit.
Nejsem ale nijak zvlášť zkušený chovatel, doporučuji ti proto stejný dotaz položit na specializovaných chovatelských stránkách.