karolka<3

Je dobrý nápad dát si druhé jméno?

Dobrý den,
chtěla bych si dát druhé jméno. Zatim se jmenuji Karolína, ale chtěla bych si přidat druhé jméno Kateřina. Původně jsem měla mít dvojče, sestřičku, ale bohužel mamka během těhotenství sestřičku potratila. Ona se měla jmenovat Kateřina a tak bych si chtěla dát na její památku druhé jméno. Co si o tom myslíte, je to dobrý nápad?
A ještě bych se chtěla zeptat, poté co bych si jméno přidala, se musí měnit všechny doklady. Platí se za to něco? Asi ano, že?
Předem děkuji za odpověď :)

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud chceš změnit jméno oficiálně, potom ho musíš používat v té podobě v jaké ho máš. Musíš samozřejmě změnit všechny doklady a všechno, co je s jménem spojené. Tyto úkony se zdarma neprovádějí.
V osobním styku s přáteli a podobně, můžeš používat i druhé jméno bez oficiálního zápisu.
Zbvaž to znovu, nevíme jaké máš příjmení, Ale Karolína Kateřina…xyz ? Mě osobně příliš nezní.

Další odpovědi
natybubu

no tak já si myslím že je to dobrý nápad dát si to jméno jako na památku ale jestli se musejí předělávat dokla dy a jestli se za to pla tí tak nevim ae myslim si že ano

Damiana

Příprav se na obstrukce s matrikou, spoustu zařizování, vysvětlování, etc.
Promiň, ale můj čistě osobní názor je, že zrovna v tomto případě to uctění památky touto formou je spíš taková faustovina. Nejsem extra pověrčivá, ale osobně bych to neudělala. Ale to je opravdu jen můj názor.

fomi

S druhým jménem budete mít opravdu honě běhání vyplňování a není to otázka pár dní, ale musíte si nechat provést změnu na absolutně všech oficiálních dokladech (a to i pojištění legitimace u všech doktorů a institucí jako finančák apod.) a opravdu to nebude pouhá stovka nebo dvě. Nevím zda jste věřící či nikoliv, já sama úplně věřící nejsem, ale ve svých 33 letech jsem se nechala pokřtít a vybrala jsem si jméno sama v křestním listě jsem i Gabriela. Toto jméno není oficiální pro stát ale pro církev a hlavně pro mne ano. A nemusela jsem nikde nic měnit, ale mohu říci jsem křtěná Gabriela a někteří (dobří) známí mi tak i říkají. Pokud si chcete přidat jméno z důvodu jež píšete i tato forma by pro Vás mohla být řešením. S pozdravem Zdeňka Gabriela