pizlicka

Je dobré zateplovat dům ze smíšeného zdiva?

chtěla bych zateplit domeček,jenze je z části z cihel a z části z kotovice.je dobře,to zateplit??

Nejlepší odpověď
mosoj

Vůbec není dobré zateplovat jakýkoliv dům polystyrenem. Když si už myslíš, že musíš, tak jedině minerální vatou a opatrně se stěrkami a omítkou. Je třeba koukat na prodyšnost ( hodnota „mí“) stěrky !
Kam jako potom ta vlhkost zevnitř půjde ? Když budeš pořád větrat tak protopíš tolik jako by jsi nezateploval.

Další odpovědi
tforro

Když s odstupem času vidím jak zatepleným domům plesnivý fasády, tak konkrétně já zateplovat nebudu. Jsem rád, že jsme všichní zdraví a nedýcháme plíseň.

Drap

Pravdou je, že zateplení jakéhokoli domu ať už vatou nebo polystyrenem dům více či méně uzavře. Je třeba po zateplení častěji větrat, aby se vzdušná vlhkost dostávala z vnitřku domu ven. Argument, že větráním protopíš je nesmyslný, stačí krátce, cca 5–10 minut udělat průvan a zase zavřít. Pokud je zateplení dobře udělané, tak to v žádném případě nezpůsobuje plesnivění fasád. Na nových fasádách se po zateplení v některých případech objevuje , zvláště na severních stranách , růst řas, ty jdou vždy jednou za cca 4–5 let očistit.
Různé materiály zdiva, i když jsou vedle sebe, nebo promíchané, nijak neovlivní zateplení.

cukrar

pizličko, víte proč se zateplují domy? Protože je to přínosné, pokud se to udělá správně. Že se po zateplení vyskytují plísně? To je proto, že někdo udělal něco špatně. Nebo snad každý zateplený barák je plesnivý?
Pouštět vlhkost do zdí je přeci špatné řešení, Vlhkost z bytu se má vyvětrat, páč vlhká zeď špatně izoluje.
Neznám Vaší nemovitost, ale znám několik starých domů z kotovic, opuky, cihel a podobě, kde byla provedena dodatečná vodorovná hydroizolace. Barák musí být suchý na zateplení, nebo zvolená jiná metoda.

honza19hk

zateplit ano ale ne polystyrenem.