Georgo2010

Je dobré uzavírat životní a úrazové pojištění pro malé děti? V jaké výši pojistného krytí?

Odpovědi
Michal Kole

záleží na podmínkách které pojišťovny. Třeba u dospělého jde smluvně zakázat rizikové aktivity. Ale u dětí tomu zabráníte hůř, aby nelezlo na strom nebo neskákalo do vody po hlavě

P.T.

Pojistné krytí by vždy mělo pokrýt výdaje vynaložené s léčbou. Pojišťovat dítě pro např. pro případ smrti je nesmysl, protože dítě není výdělečně činné a nemáme z něj žádný příjem. Největší částka by měla být na pojištění Invalidity – tohle bývá největší finanční problém. Dále pak úraz a denní odškodné vč. pobytu v nemocnici.

ARIS

P.T. má pravdu. Životní pojištění dítě nepotřebuje, to potřebuje úrazové pojištění, pobyt v nemocnici a invaliditu …
Asi bych uvažoval o spoření pro dítě do budoucna se mu to bude hodit na studia a tak podobně. Poohlídněte se po okolí po finančním poradci on Vám poradí. Nebo otestujte mého, ze začátku jsem mu moc nevěřil, ale teď jej doporučuju : www.smsporadce­.ic.cz

zajda1

Určitě uzavřít dětem úrazové pojištění je velmi dobrá věc. Doporučuji si dítě připojistit na svoji smlouvu pod sebe, dnes to většina smluv umožňuje.
Pokud by jste jim chtěl nějakou korunu spořit nedoporučuji přes životní pojištění. I stavební spoření ztratilo svůj efekt. U stsp se zhodnocení pohybuje něco málo přes 4% p.a. odečtené od všech poplatků, tedy nad hladinou inflace

ximbi

Samozřejmě, že pro malé dítě je vhodné uzavřít pojištění, jelikož děti jsou nevyzpytatelné a nikdy nevíte, co se jim může stát a doma nebo v nemocnici s nimi potom budete třeba vy a kdo bude vydělávat peníze? Takže dítě pojisti určitě ano. A někdo psal o tom, že životní je blbost, že dítě se nemusí pojišťovat na smrt…ono se taky v životní pojistce dítě na smrt ani pojistit nedá, nevím, jak to mají ostatní pojišťovny, ale já malou pojišťovala u Allianz a tam to je tak, že na smrt je 20tis a to je částka, která se má v tom nejhorším případě použít na pohřebné. Nic veselého, ale bohužel i toto se stává :( Ale hlavní je to, že malé dítě má nejlevnější pojistku a buď si jej můžete přidat k sobě do smlouvy nebo mu založit vlastní i se spořením, tak jsem to udělala já…spořím 500,– do investic a úrazovka mě vyšla jen něco málo přes sto korun, ale důležité je, že holka bude mít v 25 naspořenou alespoň nějakou korunu :)