pizlicka

Je dobré povolit sousedovi připojení vody?

Mam domeček, který má pod obývákem svou přípojku vody. Soused využívá studnu a nemá svou přípojku na obecní vodovod. Navrhl, že by se pripojil k naší přípojce samozřejmě s vlastním vodoměrem a sepsal s námi smlouvu o odběru. Je dobré do toho jít?? Proč ano, proč ne? Děkuji moc za vaše názory a pocity.RAIBEKU,dě­kuju moc!!!velmi vystizne,s tim tlakem vody me to nenapadlo.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Nešel bych do toho.
Za 1. nesmíš prodávat to, co není tvoje-dokonce to je asi i ve smlouvě, stejně jako elektriku.
2. nezaplatí ti a jsi víš kde.
3. sníží se ti tlak vody a bůhví zda tlak poté utáhne oba spotřebitele.
K bodu 2. sice bude smlouva, ale udělá ti fakturu za 50 tisíc a než to proběhne soudem, ty jsi bez vody, protože tak dlouho vodárny čekat nebudou a odpojí tě.
Závěr: Ne, nešel bych do toho.

Další odpovědi
mosoj

Prodávat smí jenom dodavatel. Uvědom si právní dopady.

Mc Merkurion

… je to jak říká Rainbek, jen dodám, že přípojku na přípojku správci vodovodů dost neradi povolujou, především kvůli tlaku a pak, kdyby ti zastavili vodu skrzevá cokoli, tak jemu taky nepoteče > a to nejde …

anonym

jsem nějak mimo. nesmím prodat vodu, která proteče mým vodoměrem? vždyť se normálně prodává (např. v hospodě atd). před vodoměr se na přípojku nikdo nemůže připojit, protože přípojka je vodáků, to by snad nikoho ani nenapadlo a za vodoměrem je to moje.

cukrar

pizličko,
pokud se ptáte na legálnost Vašeho návrhu, tak to nejde. Nicméně, kde není žalobce není soudce. Pokud se domluvíte se sousedem, že mu necháte vodu za úplatu, je to sousedská výpomoc a klidně to utuží vztahy. To že by Vám soused vzal tolika vody, že by byl problém, tomu nevěřím. Navíc dáte ventil, klidně ho zavřete.

Jen upozorním, že levný vodoměr bude nepřesný, zřejmě ve Váš neprospěch.

terry

Faktura na vodu za 50 tis? To by voda musela týct proudem asi nonstop.
Kolik máte vy a soused průměrnou spotřebu?

Dochy

Popravdě já bych to neviděl tak tragicky.

  1. záleží jaké máte se sousedem vztahy
  2. proč si neudělá vlastní přípojku? Když je voda zavedena k vám, neměl by být velký problém dovést vodu až k němu a vztahy s vodárnama si pak může řešit na vlastní triko
  3. V „přeprodávání“ nevidím problém. Radši koukněte do podmínek s vodárnama, ale pokud nezvýšíte cenu a víceméně se jen budete dělit o náklady dle skutečné spotřeby… (ale může pak být potíž, že každý měřák bude měřit o něco jinak a pak se může stát, že se budete divit…)
  4. problém s tlakem by být mohl, je otázka jakou máte přípojku a jak moc využíváte vodu vy a jak moc by vodovod zatížil soused…

gagaga

Ja bych prodavala..Trau­tenberk taky prodaval :p

  • iv-

pizlicka

hihihi,trautenberk byl blbej 😁

gagaga

naopak ! chytrej ! :)