Jirka

Je dobré nechat ležet posekanou trávu na zahrade?

Ahoj, chci se zeptat, kdyz posekam travu a necham ji lezet na zemi, je to k necemu dobre? Prospiva to te pude treba jako hnojivo nebo tak? Slysel jsem, ze jo, ale mam pocit, ze ta trava pak zabranuje rustu..?

Odpovědi
Lencis

Je to dobré, ale musí na to být speciální mulčovací sekačka, která trávu naseká na drobno a jakoby „zastřílí“ do země. V jiném případě to dobré není, protože tráva zaschne, zahnije a mimo jiné ztěžuje další sečení.

LejdyTerr

my to vždy hrabeme, protože když to necháme,tak tráva dole nemůže růst a hnije…

alenka901

je lepší trávu zhrabat a dát do komposteru,tráva by zbytečně hnila a potila se a zaváněla

Dandi

Pokud není moc mokro, tak ano.

Attack-design

nevidím na tom nic dobrého jedině hnovijo, tráva bude zapařená a pokud je jí hodně začne smrdět to není ideální pro pěknou záhradku