slevin

Je dobré dávat dětem ve věku 3–4 roky celoročně med?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud vážně musíš cpát dítě medem, tak raději tmavým, lesním, nejsou v něm zbytky pylu, z jiného by mohlo mít alergickou reakci. Je lepší kupovat med od včelaře, tam je jistota kvality zaručena (snad), já bych spíš doporučovala neučit dítě na sladké, naco? A když med, tak jen málo, malou zarovnanou lžičku do vlahého čaje a je dobré vypozorovat, jestli pak nemá průjem.

Další odpovědi
isteron

Nie je to dobré. Nášmu 1 – 2 ročnému synovi sme namáčali cumlík do medu, bol na to zvyknutý, Cukor mu vyhrýzol do chrupu otvor, nevedel rozprávať, unikal mu tadiaľ vzduch. Museli sme nakoniec navštevovať 2 roky logopédku, aby ho naučila hovoriť. Ortodentistka mala obavy, či mu to nepokazilo korene. Ale nakoniec dospelý chrup mu riadne narástol ešte pred nástupom do školy.

pusinka50

Já osobně bych med podávala pouze při nachlazení, protože se po něm přibírá na váze, sladila bych jím průduškový čaj, ale jen pouze, pakliže by dětem čaj nechutnal jako takový, já průduškový čaj nesladím. Nutno ale dodat, že podle zdrojů pravý včelí med je velmi zdravý, ale koupený přímo od včelaře. Med koupený v supermarketu je bůhví co. Inu, namazat dětem 1–2× týdně chleba s máslem a medem, není zas takový prohřešek. Přečti si odkaz:

http://www.vceli-produkty.eu/ak­tuality/med-jeho-ucinky-na-lidsky-organizmus

ReHu

Celoročně = jak často? A raději občas do čaje nebo na chlebu smichaný s máslem.
Samotný moc vhodný není.

Löwe

Pokud nejsou děti vegani…

Elk

Výborná a přesná otázka!

Tady je přesná odpověď :

Je dobré dávat dětem celoročně med !

Pardon, ale na blbou otázku – blbá odpověď.

mosoj

Je nějaký důvod dávat dětem celoročně med , mimo lidské blbosti ?

cochee

Elk: V čem spočívá blbost té otázky, počítaje v to i stav před úpravou? Byla tedy trošičku mluvnicky neobratně zformulována, ale nenazval bych to blbostí, viděl jsem zde stovky o řád blbějších otázek. Hm?

Hlada

Löve: Děti samy od sebe nemohou být vegany, protože se chovají přirozeně. Vegany se mohou stát jen v případě, že jim tuto obludnost vnutí rodiče mdlého rozumu.

anonym

Hlada
přestaň s tím, nemáš pravdu, vegani nejsou mdlého rozumu, mdlého rozumu je člověk bez tolerance, každý bude jíst co chce, nebudeš nikomu určovat, co má jíst a nikoho urážet, jen proto, že si nedá na talíř stejný jídlo, jako ty!!