jé dobré..

Dobrý večer.Mám otázku.Je lepší používat tampon když mam menstruaci,nebo vložky?.Je dobrý tampon používat v mích letech?(12).dekuji za odpovedi

Nejlepší odpověď
Pájo

Děvčata promiňte, že se vám do toho téma pletu. Ono to není jen o tom, komu co vyhovuje. Oba prostředky mají svá plus i svá omezení.
Zastávám názor (jsem zdravotník), že tampóny nejsou vhodné pro aplikaci po celou dobu menstruace. Koncipovány jsou pro kratší použití..hlavně sport a jinou pohybovou aktivitu, kdy běžná menstruační vložka prostě neobstojí a hrozí špinění do spodního prádla. Stejně tak je vhodná pod určitý druh oblečení (společenské šaty atd.). Frekvence výměn se také značné liší… zatímco tampón je třeba vyměnit po nějakých třech hodinách, vložka „vydrží“ bez výměny déle…má větší savé jádro a tedy i kapacitu..par­fémování a jádro vložky snadno zabrání vzniku zápachu. Neberte to prosím tak, že použití vložky také nepotřebuje zvýšenou péči o hygienu.
Zaváděcí tampón je zkrátka určen k příležitostnému použití. Při nízké frekvenci výměn riskujete zánětlivé komplikace – bakterie infekce. Krev a povrchové tkáně, které pochva vyloučí, jsou vhodnou živnou půdou pro bakterie, které se v příznivém klimatu těla mohou snadno pomnožit. Pokud už dodržíte správnou frekvenci výměn, je ve hře další věc, kterou je možnost zavlečení infekce do rodidel při výměně tamponů – tedy přímo novým (bakteriemi nechtěně kontaminovaným) tampónem, stačí když si neomyjete pořádně ruce…nebo omyjete, ale pak třeba saháte na kliku u dveří kabinky (na veřejném WC, ve škole apod.), ve které provedete výměnu. Tampón zvětšuje svůj objem, nasáklý krví nemusí jít vždy dobře ven.
Myslím, že použití vložek je lepší z mnoha důvodů. Jednak nebráníte přirozenému odvodu krve a zbytku tkání z těla ven (a nic nezadržujete)…což považuji za zásadní, pak také výměna vložky je značně jednoduší a rychlejší. Sice se zevní rodidla dostanou do kontaktu s menstruační krví, která vytéká ven, ale vložka ji rychle absorbuje. Zvýšená hygiena je, v době menstruace, tak jako tak na místě a nutností. Jde o to vybrat si vhodného výrobce vložek, používat vložky výhradně s křidélky, najít si správnou velikost ap. a nosit kvalitní spodní prádlo, které drží tvar a podrží i vložku tam, kde má být.
Fakt se nezlobte, musel jsem to sem dát.

Další odpovědi
venkovan

Na otázku neodpovím, ale te´d mne napadlo, za ten číselný nick je náhoda a nebo telefonní číslo. Rozhodně bych ale nick změnil – je to o průšvih.
Pokud je to přímo tvoje, tak skutečně jsi hodně neopatrná. pokud někoho jiného nebo jen náhodná skladba, tak to může někoho otravovat když si bude takové číslo zkoušet.
Fakt ale je, že jsem se toho všiml před chvilkou ačkoliv se to zde objevuje delší dobu.

Nik92

Není to v tom co je lepší nebo horší, ale v tom co je ti příjemnější a s čím se cítíš lépe. A s tím, že je ti 12 není problém v tvých letech používat tampóny. :)

Ella

když ti tampón nevadí, tak ho klidně používej :) Každému, co vyhovuje :) Já například používám jenom vložky, i když je to dost omezující, ale tampón nesnesu, takže nemám moc na vybranou :)
Ale taky to není zdravé používat ho po celou dobu menstruace – při slabém krvácení na začátku a na konci menstruace jsou lepší vložky nebo intimka, podle situace.

WeeBear

Záleží, na co se cítíš. Věkově nic omezeno není. Vložky podle mě nejsou zcela pohodlné, lepí se, já s nimi mám špatnou zkušenost, jednoduše mi vadily..

Od třinácti používám tampony a nemůžu si stěžovat. Pokud mě vyloženě nebolí břicho, tak necítím, že menstruaci vůbec mám, necítím, kdy ze mě vytéklá krev (což jsem u vložek cítila a moc příjemné mi to nebylo) a takhle.. S tampony jsem zcela spokojena.

Mluvím za sebe, ostatní slečny zde, na Odpovědích můžou mít odlišné zkušenosti,.. Na Tvém místě bych zkusila obojí a pak bych soudila, co mi víc vyhovuje.

Hodně štěstí! 🙂