Je dnešníˇžena za pultemˇ tak poctivá,jako tenkrát v seriálu?

Zaráží mě tento fakt,jak se mohou někteří vedoucí prodejen chovat,vůči nám…spotřebite­lům,je to hnus…
děkuji předem za názory
http://prekva­peni.vlasta.cz/ma­gazin/pribehy/ze-zivota/varovani-od-zeny-za-pultem_717.html
Doplňuji:
Pro Mowlu,nijak to nepřirovnávám,jen si myslím,že v dnešní době by to tak být nemělo.
Snad nejsme šelmy co sežerou všechno

Nejlepší odpověď
setapouch

Byly by, kdyby je neustále sledovaly dvě kamery a celý štáb.

Další odpovědi
da ny

Sem tam se v malých obchůdcích potravin (pekárna, zelenina, masna) poctivá duše najde. Převážně se řídí heslem – prodat vše a za každou cenu v marketech (tlačeny i vedením).
Stane se mi u pultového prodeje, že mi prodávající naznačí, že si zboží v danou chvíli zakoupit nenám 😉. Ano, jsou i ty poctivé :)))

zzzzz

To je v těch super/hyper běžné.

Moje kámoška tam dělá u pečiva a říkala, že ty rozmražené housky i desetkrát ohřívají, aby to vypadalo čerstvě a křupavě:-(((

Nedávno mě dorazila jedna prodavačka, ptala jsem se ji do kdy mají ty špekáčky trvanlivost, a ona mi řekla že neví, že obal už vyhodila. No hnus:-(((

arygnoc

>jen si myslím,že v dnešní době by to tak být nemělo<

to máte pravdu.
ale prečo práve v dnešnej dobe?
veď zisk je stavaný nado všetko.

platilo to síce aj v minulosti, ale niektorí obchodníci si zakladali i na dobrom mene (existujú takí dnes?) a podobných zverstie bolo rozhodne menej.
aspoň si to myslím, dokázať to nemôžem (a nikto asi ani nemôže dokázať ani opak, takže je to skôr o pocitoch).

osobne – všetko čo je v balíčkoch (mäso, zelenina, ovocie) je podozrivé, radšej idem k mäsiarovi a nechám si mäso odkrojiť môžem ho hneď ovoniať, omáknuť (i keď uznávam, že ani to nie je záruka, že všetko je „košér“).
to isté platí i pre ovocie, zeleninu, radšej kupujem na kusy ako balíčky.

skutočne, prax ohľadne predaja potravín je strašná.

viď posledný prípad so zhnitou paprikou na českých poliach, a pravdepodobne i nepredajných českých jablkách.

:-Q

anonym

Nechápu, jak můžeš přirovnávat ´komunistickou´ ideologickou ´sra*ku´ k běžnému životu – ať už tehdy nebo nyní…
Doplňuji:
Jugar: Ti ´oškliví obchodníci´ si vůči zákazníkům dovolí jen to, co jim dovolí oni zákazníci…*)
Já osobně v super-hyper nakupuju minimálně – a když občas vidím ty hnusy, které jsou tam prodávány jako zelenina nebo ´čerstvé uzeniny a sýry´, dívím se, že to vůbec někdo koupí. Ale asi jo – ovšem lidi, kteří hnusy kupují – a současně si na ně stěžují – nechápu.
Nejsnazší je prostě nekoupit – není hladomor, jídla jsou všude plné krámy a zákazníci by si měli vybírat – a ne kupovat jako troubové vše, na čem je napsáno sleva…
___
Ne – nejsme šelmy, šelmy si vybírají.
My – obecně, jsme něco jako prasata…
😉

Mirdas

Dříve jsme si vybírat nemohli. Takže zda v obchodě vůbec jsme něco sehnali, nesměli jsme se dívat na chování prodavaček.
Dnes záleží jen na nás, zda se do toho samého obchodu vrátíme a nebo půjdeme ke konkurenci.

Kousek od bydliště bývalo známé papírnictví s velmi dobrým zásobováním.
Majitel si tam vzal švagrovou, která se se zákazníky hádala, údajně na některé i sprostá, neochota a žvýkačka v puse vše jen doplňovala.
Majitel přes řadu stížností se ji jen zastával.
Před měsícem skončil, neboť k němu již prakticky nikdo nechodil.