Je dnes trend nadávat na to, jak je lidstvo špatné?

Poslední dobou jsem si všiml, že lidé ať už na internetu či běžně haní lidstvo obecně a pokládají ho za to nejhorší co mohlo vzniknout. Já to upřímně nechápu. Ano, byli tu lidé, kteří udělali mnoho špatného a má to následky do dnes, ale taky jsou zde lidé, kteří se tomu dokázali postavit a lidé, kteří se snaží pomáhat a není jim vše lhostejné.
Pokud narážíme na přírodu tak zase, někdo jí destruuje, ale určití lidé se tomu snaží zabránit a vemte v úvahu, kolik vzniklo za poslední léta tolik ekologických řešení?
Jako další bych chtěl zdůraznit to, že nejsme takové mrchy, jak o lidstvu někteří mluví, když stavíme nemocnice, krizová centra a snažíme se druhým pomoc a příjde nám to normální, pomáhat…
Mohl bych tu psát ještě dál, je toho opravdu hodně co mi přichází na mysl. Snad poslední věc je ta, že lidé si myslí, že jednou lidstvo zanikne a bude to dobře, což už vůbec nedokážu pochopit, ale nebudu se snad ani snažit.

Nejlepší odpověď
dubraro

To není „dnes“, to je co svět světem stojí.

Další odpovědi
annas

Není správné nadávat na lidstvo, když se někomu něco nelíbí.

Všechno lidstvo není špatné, jen mnozí lidé. Ti se nestydí za své jednání, protože všem, kteří jsou kolem nich, připadá, že je v pořádku.

Přece myslí či nemyslí člověk/lidé, nikoliv lidstvo.

Jenže „člověk nemá na vybranou. S darebáky se dostane do maléru a se slušnými lidmi se nedostane nikam.“ Jan Sobotka

dudu

Bohužel, lidstvo je opravdu špatné svou chamtivostí a bezohledností. Nadávání však nic nespraví. Ostatně tento jev je dominantní i na těchto stránkách. Zde však místní škarohlídi remcají a nadávají vždy a na všechno. Stojí za povšimnutí, že pokud zde někdo nadhodí negativní téma nebo názor, okamžitě se řada tragédů zapojí do rozvedení katastrofických vizí, namísto toho, aby naznačili kterak směřovat k čemusi veselejšímu. Ostatně, na tento nešvar často poukazuje i pan prezident Zeman. Lidé proberte se, blbá nálada už skončila!