Zlatý

Je dnes bezpečnější větší částky přenášet v hotovosti, nebo posílat převodem?

Při přenášení hotovosti osobně je vždy nebezpečí, že si na mě někdo při výběru počíhá, když uslyší pěkné číslo (dejme tomu v řádu desetitisíců). Při převodu se zase vystavuju nebezpečí hackerů. Co byste volili vy?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Rozhodně převod - osobně na přepážce banky (pokud se chceš vyhnout hackerům) a nebo nějakou formou elektronického bankovnictví ze zabezpečeného přístroje.
;-)
Anebo - v případě opravdu velké hotovosti - kurýrní službu (ale neznám situaci, kdy by se to nebankovní instituci hodilo - platit hotovostí stejně můžeš jen do 270.000,- Kč).

Další odpovědi:

Zlatý

Bezhotovostní převod je podle mě bezpečnější. Běhat po městě s pytlem peněz bych neriskovala.

Stříbrný

Jedině převod.
Oni to poznaj,myslím tím zloději.Člověk když nese větší částku, tak aniž by si to uvědomoval - upozorňuje na sebe.
Já peníze u sebe nenosím, taky proč - když všude je možný platit kartou.

Zlatý

Desetitisíce považuji za normální částky.
Nenosím tolik běžně u sebe, ale občas ano.
Převod.příkaz je ale stejně praktičtější i jednodušší. Pokud peníze v hotovosti nedostaneš a nepředisponováváš dál.
Pokud je máš na úctě a posíláš na jiný účet, pak preferuji PP.

Bronzový

V řádech desítek tisíc si profík nepočká a amatéra zkopu do krychle. Takže nosím, horší je to s vyšší částkou, kterou zakazuje už zákon:-((

Hekrů se nebojím, bojím se peníze poslat, a pak čekat na plnění. Proto když musím něco vyššího poslat, třeba platbu za nemovitost, vždy využívám služeb notáře.

Bronzový

Raději peníze převádím. Mohu to nechat udělat peněžní ústav, dá se to udělat na internetu nebo pomocí platební karty , pomocí chytrého telefonu atd. Snažím se nemít peníze u sebe, člověk o ně může lehko přijít. Na druhé straně mi může kdokoliv sebrat kartu. Ale snad tak zlé to tady není.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 415
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 148
Zlatý annas 143
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 109
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.