Jirka R

Je dluh, který již mají exekutoři soudně právoplatně přikleplý ve svých pařátech někdy promlčený a po jaké době?

Nejlepší odpověď
rascak

Od okamžiku kdy rozsudek (nebo platební příkaz) vejde v platnost, je promlčecí lhůta na vymáhání prostřednictvím exekuce 10 let.

Další odpovědi
Mapel

V této odpovědi dělá noho lidí chybu. 10 let platí pouze na rozsudek u soudu. Jakmile je nařízena exekuce, neexistuje omezení. Dělají se různé výklady, ale podle posledního výkladu, pokud je na dluh nařízena exekuce. je nepromlčitelný. Můžete si vše ověřit dotazem na exekutorskou komoru, případně dotazem na známého soudce (oficiální stanovisko vám soud nedá). Právně ověřená odpověď.