Terez789

Je divné, když si často mluvím sama pro sebe?

V poslední době, se mi zdá, že už to je hodně intenzivní.
Často si mluvím sama se sebou, prostě si představuji, že s někým mluvím.. Na veřejnosti se to snažím skrývat,ale nejde to. Když jdu zr školy, mám takové nutkání okamžitě všechno někomu vyložit, tak přiložit telefon k uchu, aby to nevypadalo divně a začnu si sama mluvit. Přijde mi, že to dosáhlo až daleko.. Většinou vím o tom, že sama se sebou mluvím, ale když jsem třeba zábrana do nějaké činnosti, tak mluvím automaticky a ani o tom nevím. Asi to bude všechno tím, že nemám kamarády a tím pádem i s kým mluvit.. (Hodně si taky to čím videa, kde mluvím o různých věcech.. Pak to video vymazu)

Nejlepší odpověď
anonym

Nemyslím, že by to bylo až tak moc divný, já toho taky o samotě dost nakecám, já spíš tak jako brblám pro sebe, dělá to hodně lidí a sama píšeš, že nemáš kámoše, se kterými bys mluvila, jsi prostě asi hodně komunikativní, ale nemáš s kým komunikovat 🙂

Další odpovědi
lexx

osamocený člověk to někdy dělá (já taky) nahrazuje to sociální kontakty, vytváří si fiktivní partnery ke komunikaci, není to nebezpečné že by vyžadovalo nějakou psychoterapii, myslím si

gecco

No – myslím, že by sis o tom měla promluvit s rodiči, případně s nějakým psychologem – může jít o počátek většího problému (ale nemusí, není potřeba se rovnou lekat).
😉

pusinka50

No, jestli neslyšíš uvnitř hlavy hlasy, které s tebou promlouvají, nemáš halucinace a závažné změny chování, tak je to normální. Já si taky povídám nahlas sama se sebou, když není s kým. A taky si to někdy hned neuvědomím, že mluvím nahlas. Jsi introvert, který si těžko hledá kamarády a seznamuje se . Ale přesto, že to je těžké, zkus si najít pár známých, se kterými projdeš třeba jen krátkou cestou ze školy, nebo v šatně školy či o přestávce zkus s někým prohodit pár vět.
Lidé navenek vypadají jinak, než jací jsou ve skutečnosti. Nemusíš hledat hned kamarády, stačí pár známých tváří a když si párkrát vyměníte pár vět, už z toho poznáš, zda můžeš mluvit i o jiných tématech, než o počasí a úkolech do školy. Důležité je udělat první krok a nebát se začít mluvit s někým.-)