Michal Kole

Je divná náhoda, 2 starobní důchodci přede mnou ve frontě na poště měli vyšší důchod než já? Jak to matematicky ověřím?

Nejlepší odpověď
anonym

Tak to by mělo být naprosto v pořádku. Ověřovat to není třeba. Ti starobní důchdoci zřejmě celý produktivní věk pracovali, takže měli příjem, který sloužil k výpočtu jejich důchodu.
Ty jsi na invalidním důchodě, který se počítá jinak. Moc jsi toho asi neodpracoval, tak jak si můžeš myslet, že bys měl mít důchod stejný jako ti, kteří odpracovali 40 a více let?
Zkus se podívat na nějakou důchodovou kalkulačku a pochopíš to.

Další odpovědi
mosoj

Buď rád že máš invalidní. Kdyby jsi měl starobní tak budeš brát ještě méně.

marci1

Důchod se vypočítává z odpracovaných let a výše platu. Nemohou mít všichni stejně. Ve Vašem případě se jedná o invalidní důchpd.
Doplňuji:
Opr.:důchod.

Reezo

Buď rád vůbec za nějaký důchod. Jak to stát redukuje, tak tě mohou uznat třeba na částečný invalidní důchod. Jinak osobně si myslím, že když člověk je práce schopný, měl by se vypravit do práce, pokud si chce užívat peněz a života.

nanif

třeba na rozdíl od tebe pracovali, to by mohlo být ono…