licci

Je distanční nebo dálkové studium SŠ umožněno člověku s dokončenou ZŠ, který není plnoletý?

Dobrý den, ráda bych začala studovat dálkově nebo distančně SŠ. Denní studium u mě není z os. důvodů možné. Základní školu mám úspěšně za sebou. Je zde někdo, kdo má s tímhle zkušenosti? Vezmou mě, i když mi nebylo 18? A jak to funguje se zdrav. pojištěním?
Děkuji

Odpovědi
Mapel

Myslím, že věkové omezení není.

gecco

I když ti ještě není 18, můžeš SŠ studovat některou fomou ´dálkového´ studia.
Zdravotní pojištění (pokud nejsi výdělečně činná) platí i u této formy studia stát (do 26 let věku).
Ale – ani zdeleka ne všechny SŠ takovou formu studia umožňují – nabízejí.