Domi Mašinka

Je dcera druhé manželky mého táty moje příbuzná?

Potřebuji se zeptat na jednu otázku… Když se moji rodiče rozvedli a taťka si vzal jednu paní a ta má dceru, tak je ta její dcera moje příbuzná? Třeba nevlastní sestra?

Nejlepší odpověď
Dochy

Je to nevlastní sestra.
(předpokládám, že není biol. dítětem vašeho otce což není z dotazu zřejmé na 100%, ale jen na 99% 😉 ).

Vlastní sestra (alespoň jeden společný biologický rodič) může být plnorodá (oba spol. biol. rodiče), nebo polorodá (pouze jeden spol. biol. rodič).

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sourozenec

Další odpovědi
annas

Podívejte se na to takto. Manželka vašeho otce a její dcera nejsou vaši přímí příbuzní – používá se pojem „nevlastní“.

Záleží na tom, jaký máte k nim vzah, jak se dohodnete – můžete je považovat za rodinu s nevlastní matkou a nevlastní sestrou a biologickým otcem. .

Lamalam

Pokrevní příbuzenství to není, nevlastní sestry mají jednoho společného rodiče, ale jako ségry se k sobě můžete chovat.

Dochy má pravdu, ale o polorodé sestře jsem v životě neslyšela.

da ny

Podle práva je to nevlastní sestra.
Právo uznává 3 typy sourozenců:

  1. rodné (shodný orec a matka)
  2. polorodé (jeden z rodičů je shodný)
  3. nevlastní, většinou je myšleno tak, že muž a žena, kteří jsou oddáni měli každý dítě z předešlého vztahu a tyto děti bez kapky společné krve jsou nevlastní sostále urozenci.

Medicína (genetika) to stále postaru dělí jinak. Z právního hlediska polorodé sourozence označuje jako nevlastní maternální (společná matka) a paternální (společný otec) a tím lidi stále mate… ;)

Dochy

Lamalam: Polorodí sourozenci: typicky děti jedné matky narozené v průběhu věků s různými otci 😉 (takoví.. polovlastní 😉 )