Farishta

Je datlový sirup zdravý?

Objevila jsem tento sirupek…už dlouho chci skoncovat s cukrem jako takovým a najít vhodnou alternativnou. Co tedy říkáte na tento sirup? Ve složení má také sacharidy a z toho CUKRY, přitom je to přírodní cukr, tak by mě vůbec zajímalo, jestli kromě živin je vlastně lepší, než obyč cukr, nebo tělo také něčím zatěžuje..

Odpovědi
anonym

Všechny cukry organismus zatěžují – ale také jsou potřeba*), takže takto je otázka postavena špatně…
😉
Datlový sirup je rozhodně ´zdravější´, než rafinovaný řepný cukr – právě tím, že jde v relativně přírodní**) sladidlo (nikoli rafinované – chemicky zpracované na sacharid bez jakýchkoli dalších látek – mineráků,vita­mínů…).
___
*) takže bez individuálního (jiné množství uškodí sportovci v treningu a jiné nepohyblivému diabetikovi) stanovení míry (konzumovaného množství) je nesprávné obé tvrzení
**) to, nakolik je reálně prospěšné/škodlivé, záleží i na míře zpracování a ´doplnění´ původní suroviny ´Éčky´ – konzervanty, stabilizátory, ochucovadly, barvivy