pizlicka

je darovací smlouva platná bez ověřenych podpisů??

je darovaci smlouva platna,bez overenych podpisu?pokud byl dar dán v letech 1994–2011,a při overeni podpisu bude datum 2014,nebude se tato smlouva poažovat za účelovou k odepření majetku při rozvodu?
Doplňuji:
klumprte,pepo,ja vam moc děkuji,jak jsem zainteresovana do problému,tak mi to nemyslí,děkuju moc kluci 🙂

Nejlepší odpověď
klumprt

Taková smlouva by mohla být napadena protistranou jako účelová. Ovšem důkazní břemeno, nemýlím-li se, leží na protistraně.

Jinak, darovací smlouva pokud je mi známo, nevyžaduje pro svou platnost ověřených podpisů.
Dokonce může být uzavřena ústně. Jako třeba když dám v Brně u nádraží somrákovi cigaretu 🙂

Další odpovědi
Pepa25

Obecně může být darovací smlouva bez ověřených podpisů, pokud nebyla vyžadována jiná forma (např. u nemovitostí). Antidatovaná smlouva (dnes sepsaná smlouva se starým datem) někoho účelově zvýhodňující je neplatná pro rozpor s dobrými mravy a skoro jistě bude úspěšně napadena v průběhu rozvodu protistranou … Takže rozhodně teď smlouvu nepodepisovat, maximálně je možné prohlásit, že něco bylo darováno (nemusela být vůbec smlouva) a doložit jinak.