nikusha2011

Je dán kosočtverec ABCD. Úhel BAC má velikost 30 stupňů. Jaký je součet velikosti úhlů ACD a DBC

Geometrie-Kosočtverec

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Hykam

30°

Kosočtverec ABCD nemá úhel BAC, ani ACD a ani DBC navíc i kdyby byly úhly napsaný správně ani jedna odpověď není správná. Součet úhlů v čtyřúhelníku je vždy roven 360°. Ať počítám jak počítám součet dvou libovolných úhlů v nabídce není.
Součty dvou úhlu je 60° (30+30), 180° (150+30), nebo 300° (150+150)

Abych to mohl odeslat musím označit alespoň jednu nesmyslnou odpověď ☹

Skeptik

90°

DBC = 60 st., ACD = 30 st.
Doplňuji:
Počítal jsem to pomocí podobnosti/shod­nosti trojúhelníků a skutečnosti, že úhlopříčky kosočtverce jsou ortogonální.

Skeptik

Tady je to pro lepší ilustraci problému:
http://img835­.imageshack.us/im­g835/3093/tetran­gle.png