larios22

Je čtyřka z předmětu krok k neúspěchu ?

jsem ve druháku a vychází mi jedna 4ka z matiky jinak asi 3–4 trojky mám tam průměr 3.75 a rodiče mi pořád říkají že 4ka je krokem z neúspěchu.. Už na to nemám nervy protože si pak pořád říkám že když tedka budu mít 4ku z matiky tak co jak propadnu ve 3 táku ?? prostě mi nahazujou špatné myšlenky.. Jsem na Strojařině.
Doplňuji:
opravuji " Krokem k neúspěchu"

Nejlepší odpověď
Kelt

Chápu, že ti to vadí. Asi potřebuješ pomoc a ne slyšet takové věci. Střední škola je horší než základní a pokud nezačneš něco dělat a pořádně se učit, budeš mít špatné známky. Především je čtyřka varováním. Ukazuje to na tvůj přístup, vztah k danému předmětu. Musíš s tím začít něco dělat teď, ne jak bude pozdě. Kapitán lodi, který se dostal do mělčiny buď ztroskotá, když nezmění směr, nebo otočí kormidlem a popluje dál. Loď se někde opraví, ale hlavně bude plout. Určitě je na škole někdo, kdo by Ti mohl pomoci. Tak se s ním uč. Některé věci budeš muset omezit, pokud nechceš, jak říkáš propadnout. Výsledky nebudou hned, ale musíš vydržet. A nech si od rodičů, ať ti ukážou vysvědčení z doby, kdy byly ve tvém věku.

Další odpovědi
led

Pokiaľ si uvedomuješ, že „4“ je zlá vizitka, je to prvý krok z neúspechu. V tomto majú rodičia pravdu. Za dobu do vysvedčenia ešte máš čas si túto svoju „vizitku“ opraviť, prirodzene je treba dať bokom „priateľské“ aktivity a tento čas venovať intenzívnemu učeniu. Dobrá rada: neuč sa sám, ale popros „učenlivejšieho spolužiaka“. Zámerne nehovorím spolužiačku, aby si sa pri učení nerozptyľoval inými myšlienkami,… aj keď na druhej strane, ak sa chceš pred ňou blysnúť vedomosťami, aj to môže byť dobrý stimul.

Zaoberať sa prepadnutím z nasledujúceho ročníku? Takú myšlienku, že prepadneš, si ani nepripúšťaj, keď sa budeš naozaj učiť. Učíš sa pre seba, nie pre rodičov, … nebudeš sa predsa celý život schovávať do maminej sukne…

„Je čtyřka z předmětu krok k neúspěchu ?“ ano, ak si pripustíš, že patríš k ľuďom s IQ hojdacieho koníka, ktorí nič nedokážu. Nedokážu ani samostatne žiť. Chceš k nim patriť?
Doplňuji:
Dobre sa učiť znamená, chcieť sa učiť.

Alesh

tak snad nejsi debil, abys nechápal systém známkování, ne? A jestli tu 4 nazýváš krokem k neúspěchu nebo třeba „cestou do pr…“ je snad jedno, ne? Jestli chceš promarnit rok života, tak si klidně propadni, viď? Kamarády nebudeš vídat tak často, cos ve třídě měl, budeš tak smrdět o rok dýl atd. Dělej jak myslíš. 😉

marci1

Vykašli se na to, kdo co říká. Prostě zaber a ukaž všem, že na to máš. Tvé známky záleží jen na Tobě. Zaber ! 🙂

Nevíteto?

Ještě to nevypadá tak hrozně. Ale měl by sis sehnat doučování, jestli ti to dělá hodně problémy (nepředpokládám, že by se to tvým spolužákům chtělo, ti to pokaždé vysvělovat, myslím někoho, kdo fakt doučuje). To je podle mě na matiku nejlepší řešení. Ta se nedá moc dobře jen tak bez pochopení nabichlovat…

Psychotic

Jestli je trojka krokem k neúspěchu, tak jsem během střední těch kroků udělal přinejmenším čtyřicet, počítáme-li i pololetní vysvědčení. Takže bych si starosti nedělal. Pokud nechceš na nějakou elitní vysokou, stejně na tom nikomu nezáleží.
Doplňuji:
*Jestli je ČTYŘKA krokem k neúspěchu… pardon za chybu.