Kura

Je člověk majitelem hrobu a náhrobku, jen když zaplatí poplatek za místo ?

Detailní příklad : Sousedka má zaplacené místo na hrob. Leží tam již její rodiče a prarodiče. Může jen tak prodat náhrobek, který nekupovala a místo nechat prázdné ? Nebo by to mohli pak její sourozenci napadnout ? Oni také neplatili náhrobek. Ale jestli by to mohli napadnout např. jako hanobení památky zemřelých apod.

Nejlepší odpověď
Drap

Hrob není sousedky, hrob je obce, nebo správce hřbitova.Sousedka má jen pronajaté místo kde má uloženy pozůstatky své rodiny. Náhrobek je však její. Sousedka nemůže hrob prodat, může prodat jen náhrobek buď l odvozu, nebo nivému nájemci, pokud už hrob nemíní platit.