Avatar uživatele
Michal Kole

Je císařský řez taková výhra, že ženy chtějí rodit výhradně císařem ? To nebolí, když rána přichází k sobě ? Co jizva ?

Inspiroval mě reportáž na zpravodajském portálu veřejnoprávní České televize www.ČT24.cz

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/sve­t/192535-v-brazilii-frci-cisarsky-rez-who-je-vsak-proti/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? manon, hanny 2, tom004, Deli, alenad před 4262 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanny 2

Michale přečti si diskuze – http://www.emi­mino.cz/disku­se/rozdil-39009/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
alenad

Já mohu posoudit oba , a za mě je císař horší už z toho důvodu , kromě jiného , že ,
jsem se nemohla normálně pohybovat málem měsíc . a co teprve starost o mimčo.
Pokud se jedná jen o samotný porod , tak přirozený si protrpíš a víš o tom a u císaře víš až po tom .

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Má žena rodila dvakrát,poprvé císařem(dcera šla obráceně než měla) a syn spontánně a neviděla v tom rozdíl,snad jen to,že po tom prvním porodu ji zůstala jizva na břiše.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Mohu srovnávat. První dcera přirozeně, druhá (kvůli špatné poloze) musela císařem. Teď doufám, že to třetí přijde na svět také přirozeně. Císařský řez je velká břišní operace. Nebolí to při tom, ale příšerně potom. A také je větší riziko různých komplikací… Ženy se nejspíš bojí toho, co přirozený porod provází – stupňující se bolesti, možná ztráta sebekontroly … prostě nejdou na skleničku do baru, kde se budou nalíčené a dokonalé usmívat, jdou rodit. Ale z mé zkušenosti – není to tak strašné a pro mne to byl dokonce velmi krásný zážitek plný emocí. Po císařském řezu jsem se pak cítila okradená, ošizená a zoufale bolavá.
P.S.: Pro Manon: všude si najdete, že císařský řez je velký asi 10 cm. Já mám 22…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
manon

Císařské řezy se dnes provádějí s menšími jizvami a myslím, že k tomu vede čím dál víc snaha odbýt vše bez bolesti – strach z bolesti. Myslím, že celé je to čím dál víc doprovázeno ještě všelijakými utišujícími prostředky. Přijde mi to divné v případech, kdy k tomu není třeba sáhnout ze zdravotních důvodů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Tak v každém případě znám asi tak 80.000 lidí, co by na Tobě Kaisra vyzkoušeli i bez narkózy.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví