Ajík

Je chytrejsi havran nebo slepice ?

Nejlepší odpověď
Drap

Určitě havran. Všeichni havranovití se vyznačují vysokou inteligencí oproti jiným ptákům
Doplňuji:
V češtině se běžně název havranovití užívá. Pokud zadáš do vyhledavače ukáže se spousta odkazů. Např.:
http://www.tar­zan.cz/antikva­riat/40492_-_alois-mikula_-_nasi-havranoviti/

Další odpovědi

Myslím že havran je dokonce jeden z mála, který prošel testem sebeuvědomění.
Test probíhá tak že se na zvíře udělá nějaká barevná značka a postaví se před něj zrcadlo. Pokud se zvíře začne otáčet a začne hledat značku kterou viděl v zrcadle na sobě tak testem prošel.

beer

Všichni krkavcovití patří mezi nejchytřejší ptáky, tedy i havran. Havranovití, jak píše Drap neexistují.
Je to ale posuzováno z našeho, lidského hlediska. Oba druhy tedy disponují právě tolika schopnostmi, aby se každý z nich mohl dále vyvíjet a jak je vidno – stačí jim to ))
Studium
Doplňuji:
Z textu o krkavcovitých:
Ptáci z této skupiny patří mezi nejinteligentnější obratlovce vůbec. Například novokaledonská vrána (Corvus moneduloides) dokáže vyrábět i primitivní nástroje, což se dříve předpokládalo pouze u savců, především vyšších primátů, případně u vyder mořských. Navíc dokáží své akce a použití nástrojů plánovat na několik kroků dopředu, a to rovnou, bez nutnosti použití metody pokusu a omylu.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Krkav­covití

bolak

havran, jednoduše proto že je mužského rodu

:p

marci1

Havran je velmi chytrý. Viz zdroj :

Zdroj: http://videa.su­perhry.cz/vide­o/8309-chytri-havrani/

anonym

Jednou si pořídím krkavce, už se těším! 🙂
Já pokládám za hodně mazané husičky, ty mám moc v oblibě.

www

Drape, tím ho asi neoblbneš. Už jen proto, že se v terminologii vyzná a publikace je z roku 1949 😁

beer

www, kecáš..)) Tedy v tom, že se nejedná o terminologii – přesněji je to taxonomie a nijak zvlášť se v ní nevyznám, navíc se to dost mění a změnilo. Pravdu ale máš, čeleď havranovití není hodně dlouho – od r.1965 jsou to krkavcovití (Klůz) – také jedna ze změn.

www

Tak kecám, jsem se špatně vyjádřil, no 😁
Ale jak vidíš, se můžeme oba snažit a je to marné, je to marné. Vybral si tuším jedinou stařičkou publikaci s neplatným názvem. Cosi mně to připomíná 😉