JájsemRaibek

Je chyba v pneumatice nebo někde jinde?

Na jízdní kolo jsem si koupil novou pneumatiku – plášť, kde je napsáno, že max. tlak je někde na 4,6 kPa. Já jsem jej nafoukal na obvyklých 6 kPa a stále je měkký. Normálně jej zmáčknu mezi dvěma prsty a když na kole jedu, tak zadek „plave“.
Tlak jsem zkoušel i na pumpě s jiným měřákem a i tam je tlak stejný.

Je to normální, aby při 6 kPa byla pneumatika takto měkká?

Je jedno zda jsem se přehlédl či ne, je tam i údaj PSI a ani ten nesedí a je to málo.
Přední kolo a dříve i zadní jsem takto foukal a obě byla tvrdá, nyní zadní vyměněné za tento plášť a je měkký tak, že plave. To je to, co tu řeším a co mi vadí.

Nejlepší odpověď
mosoj

100 kPa je 1 atm. Tak si z toho udělej závěr. Někde jsi se přehlédl.

Á pán se urazil. Chyba je především u tebe.

1 bar = 1 atm = 14,5 PSI = 100kPa ( tobě je to šuma fuk ?)
Toto já mám ve svém kole a je tvrdé.

Další odpovědi
anonym

Pokud kolo plave a nejste si jistý tlakem nafukování, tak je možná lepší nechat to v cykloservisu. Ať to to kolo řádne dofouknou a zkontrolují jestli správně sedí plášť a duše. Pak to mohou vycentrovat, aby to neházelo a řádně dotáhnout. Myslím, že by to moc nestálo a je pak vcelku jistě, že se na tom bude bezpečně jezdit. Případně to přenechat někomu koho znáte a kdo je kutil a ví co a jak. Vím, že nejlepší je udělat si vše sám, ale já třeba kolo dám do servisu skoro v každé situaci, když s ním něco je. Sám nahodím jen spadlý řetěz nebo jeho namazání, či si kolo vyčistím.

Kepler

To je nějaký divný tlak. 1 atmosféra = přibližně 100 kPa = 0,1 Mpa. V cyklopláštích (aspoň v těch méně objemných) bývá tlak 400 – 500 kPa.

JájsemRaibek

OK, tak chyba v jednotkách. Prostě jej tlakuju na 6 jestli to je MPa barů nebo PSI, to je jedno. Přední kolo jak kámen a zadní stejný tlak a měkký.

cochee

Lol, tak to jsem o tobě ztratil dobré mínění. To myslíš vážně, že je jedno, jakých jednotek? Jinými slovy, je jedno, jestli máš v kešeni 1000 amerických nebo zimbabwských dolarů? 😁

mosoj

No to právě jedno není.