TommyKiller1

Je chyba, když napíši do testu, že viklavost zubů se vyšetřuje sondou I PRSTY?

Napsal jsem, že viklavost se vyšetřuje sondou, prsty, prsty mi vyučující škrtla.

Nejlepší odpověď
annas

Co je na vaší odpovědi nepřesné, vám může odpovědět jedině vyučující. Třeba – prsty obou rukou.

V odkazu http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:HQeT­bOHS3cAJ:www.wi­kiskripta.eu/in­dex.php/Parodon­titis+&cd=2&hl­=cs&ct=clnk&gl=cz

je napsané, že „vyšetření viklavosti provádíme bimanuálně (obouručně) pomocí prstů nebo prstu a nástroje. “

Další odpovědi
da ny

Domnívám se, že špatně je ta sonda, na 1. místě jsou ty prsty ;)
„Zubní sonda
Sonda je někdy nazývána pátradlem, protože pomocí ní lékař vyšetřuje povrch zubu a pátrá po kazech a zubním kameni. Sondou kontrolujeme tvar a povrch vypreparované kavity…“
Sonda (pátradlo) patrně není nástoj vhodný k vyšetření viklavosti…
http://www.nechci­kazy.cz/nastro­je-pouzivane-ve-stomatologii

mosoj

Prsty se dělá ledacos a vyhovuje to.