Avatar uživatele
briketka10

Je chov skotu obtěžující ?? Mám na mysli smrad a hmyz. Děkuji Vám za odpovědi.

Ptám se, protože nevím, jak ty ovce
páchnou a soused je chce mít těsně
vedle mého plotu asi 10m od bytu a
tam mám balkonové okno celé léto
dokořán.
Doplňuji:
ad cukrar

pozemek má asi 80m2 a ten je přímo u mého
plotu všude jinde má nasázenou zeleninu ta
je oplocená trávu hned sežerou, kamarády
žádný nemá jen přítelkyni o které jsem psala..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 13Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, vagra, iceT, Andělé, johana 56, Alesh, Drap, redy, zzzzz, anonym, gagaga, zzzlatokopka před 3644 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzzz

Odpoveď byla označena jako užitečná

Záleží jak má on velký pozemek, pokud se budou pohybovat jen kousek od tvého plotu, tak to bude určitě obtěžující. Pokud má pozemek velký a ovce se tam trochu napase, tak by mi to asi nevadilo. No a pokud jo, tak je šoupneš k sobě do mrazáku .-)))
Doplňuji:
80m čtverečních je tak vhodné na 8 slepic:-))) To ty ovce za půl den vypasou a pak budou bečet hlady.
To mu nedovol. To je nějaký magor, viděl už ovci?

Upravil/a: zzzzz

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Kdysi můj soused měl ovce, běhaly po zahradě, takže hodně prostoru, ani jsme o nich nevěděli. Záleží samozřejmě na udržování zvířat v čistotě, počtu kusů , velikosti pozemku atd.

Projdi si diskusi, kde se píše o tom, zda můžeš sousedovi chov zakázat.
http://www.emi­mino.cz/disku­se/muze-mi-sused-dat-zakaz-mit-domaci-zvirata-112672/stranko­vani/2/
Doplňuji:
Příště je dobré si přečíst nejen nadpis, ale především obsah článku a nevkládat informace, které nejsou v článku uvedené. ☹

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Posouzení je zcela subjektivní. Pokud bude mít pro daný počet dostatečnou plochu, tak podle mne to obtěžující není. Ovce nejsou ani nijak výrazně na takovouto vzdálenost cítit, a muchy se budou spíše stahovat k nim. Co by mohlo obtěžovat, je jejich hlasový projev. Občas přece jenom zabečí. Ale to už tak ke koloritu venkova nějak patří. Osobně bych se toho nebál

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ptáš se na skot a myslíš skop. Taková ovečka Shaum nemá chybu v blízkosti

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ovce prakticky nepáchnou (resp. naprosto minimálně, pro mne je to ´neobtěžující´).
Podobně minimální je zvýšení koncentrace much apod..
Samozřejmě je ale podstatné, kolik ovcí a na jak velkém pozemku hodlá chovat.
___
Pokud by se ale jednalo o skot, je situace jiná – hovězí dobytek přitahuje ovády i např. bodalky, takže by sítě do oken byly pro tebe nutností.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Jo, ovce jsou v pohodě. Toho bych se nebál. Pokud chce povolení, což asi mít musí. Tak bych trval na jasně sepsaném počtu a jasně řečeno, že tam budou pouze a jen ovce a nic jiného a pokud by tam chtěl dát něco dalšího, že se to musí dopsat do povolení. Aby si pak nevymyslel, že si tam dá ještě nějakou tu kozičku. Což je smrad jak v pavilónu opic. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Pokud soused splní podmínky chovu (není problém) tak mu těžko můžeš jako sousedka určovat, co si může chovat nebo konat na svém pozemku. Ale upřímně? Kdybys byla majitelkou něčeho- čehokoliv, ohlížela by ses na okno souseda nebo jeho názor, pokud splňuješ vyhlášky a zákony a máš užitek ze svého konání?
http://www.ifau­na.cz/ovce-kozy/nemodforum/r/de­tail/1503870/p­ovoleni-k-chovu-a-sousedi

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

U ovcí bych se bála jenom mečení, ale i to může být dost nepříjemné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klob1

Jestli má trávy dost, tak pohoda, jinak pokud málo, tak pak může něco cítit, jinak ne. Jinak je to príma sekačka trávy. A pro děti paráda, budete je mít tam zadarmo v ZOO se za ně platí.
Jestli budou venku, tak pohoda, pokud zavřené celé léto, tak tam by snad mohl někdy být smrad. Záleží jak by se o ně staral.
Jinak jsou v pohdě, když mají prostor venku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Brigetko, zachovejte se ajk uznáte za vhodné, ale připadá mi to, že píšete o mým synovi. Ten taky chce 2–3 ovečky na spasení trávy, na zimu na gril. Taky hodně cestuje, ale starat se budou i kamarádi, kteří pak pomůžou se žranicí. To že to smrydy nevydžíte je hodně přehnané, páč nevíte, že to nesmrdí. Určitě nepolezete k němu do chlívku, páč na zahradě o rozloze 3000m2 nic nebude smrdět, i když koukají do oken.
Ale vy se rozhodněte jen podle své vůle.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

ovce není skot to jsem již psala, že
jsem se spletla v zadání a ovce snad
„bečí“ né mečí ! kdo to napsal snad já ??

před 3644 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

http://www.ifau­na.cz/ovce-kozy/nemodforum/r/de­tail/1503870/p­ovoleni-k-chovu-a-sousedi

před 3644 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

loto
mečí přeci kozy :))

před 3645 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

barbakane
zase myslíš na pohádky :)))

před 3645 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

annas
podle tý diskuze se zařídím on
má zahrádku pronajatou, jako
já a pochybuju, že si ty ovce dá
registrovat na porážku všechno
dělá na černo je to šmelinář se
vším všudy a vůbec si nemyslím,
že by se o ně mohl starat, protože
je pořád na cestách a jak by to tam
jen trochu puchlo myslím, že bych
to asi smrady nevydržela :(

před 3645 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cukrar

Brigetko, zachovejte se ajk uznáte za vhodné, ale připadá mi to, že píšete o mým synovi. Ten taky chce 2–3 ovečky na spasení trávy, na zimu na gril. Taky hodně cestuje, ale starat se budou i kamarádi, kteří pak pomůžou se žranicí. To že to smrydy nevydžíte je hodně přehnané, páč nevíte, že to nesmrdí. Určitě nepolezete k němu do chlívku, páč na zahradě o rozloze 3000m2 nic nebude smrdět, i když koukají do oken.
Ale vy se rozhodněte jen podle své vůle.

před 3644 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

chce mít jednoho beránka
a jednu ovečku na podzim
je zabije a dá do mrazáku :(

před 3645 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Samozřejmě, pokud je bude mít pod tvým oknem, příjemné to určitě nebude. Záleží, čím je bude krmit, házet hnůj, zda budou mít trávy, potřebují také sůl atd.. Ale když je takový „hajzlík“, tak bych ho na to upozornila. Jsem zvědavá, jak uspěješ. . 🙂

před 3645 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Tak to není ani chov, jde o samohybnou sekačku trávy s chutným koncem…
😉

před 3645 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

mowlo
ale páchnout bude ten hnůj apod.
a ten nepořádek co se nestihne pod
nima sklidit znám to ta ženská, která
s ním žije měla králíky a slepice, ale s
bejvalým mužem takovej svinec jsem
nikdy u zvířátek neviděla !! nevymyté
mističky na pití ťapkali v bobkách no
fůůj..holubi neměli v létě co pít hrůza
to i moje stará babička měla u slepiček
naklizeno, prasátko se jen smálo, králíci
nakrmení každý ráno čerstvou travičkou
to dnes už málokdo dělá je to škoda..

před 3645 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

…„ten hnůj apod.“…
To je právě to – kolik ovcí bude a na jak velkém pozemku – při běžném pasení žádné hnojiště neexistuje, ovce se pohybují po celé pastvě (v zásadě jen musí mít napaječku, liz a nějaký přístřešek).

před 3645 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

psala jsem, že jen dvě, ale budou pod sebe přece
čůrat atd. a ta podestýlka se musí někam dávat
žejo, říká se tomu mrva, hnůj je vyzrálá mrva, to jsem se musela mrknout do Wiki, nejsem zas tak
vesnickej typ :)

před 3645 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Šmarjá…
Já netušil, že se bavíme o pozemku 80 sqm, na 2 ovce je rozumné minimum tak desetkrát tolik!!
Tohle je úplně jiná situace – omlouvám se, ale tohle bych sousedovi určitě nedovolil!

před 3644 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

mowlo
uvidím snad si to ten blázen
rozmyslí až zjistí, že je nebude
mít čím krmit..

před 3644 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

já i v otázce udělala chybu nevím
co je ovce napsala jsem skot olá :))

před 3645 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Skot je hovězí – chybka neva – já to jen upřesnil.
😉

před 3645 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek