Je cesta důležitější než cíl?

Nejlepší odpověď
annas

Stanovíme se cí.l Ne vždy však ke stejnému cíli u různých jedinců vede stejná cesta. Někdo jde cestou přímou, vystlanou růžemi, jiný cestou klikatou, lemovanou trním, musí se vrátit, začít znova, takže cíl se oddálí. Souvisí to často s morálkou, kterou cestou se kdo vydá …

Sice se říká, , že „účel světí prostředky“, tzn., že k dosažení cíle je možno udělat cokoliv. Je třeba si uvědomit, kdo, kdy a za jaké situace tato slova řekl.

Domnívám se, že člověk by neměl řešit na své cestě k cíli, kde udělat chybu, ale přemýšlet o tom, jaký udělá další krok.

Dá se říct, že smrt je naším konečným cílem. Víme, že k němu dojdeme, ale opět záleží na tom, jaká to bude cesta.

Takže cestu k cíli považuji za důležitější než vlastní cíl. Každý má jinou představu …

Další odpovědi
anonym

„I cesta může být cíl“ 🙂

redy

Jo nikam se nedostaneš bez absolvování cesty.

Odměnou ti je cíl a nebo taky ne co já vím kam jedeš? 🙂

zjentek

jak se to vezme ..je ten příběh důležitější než smrt?
Doplňuji:
oprava: je životní příběh důležitější než smrt?

marci1

Cesta k cíli je mnohem důležitější, než cíl samotný. Záleží na tom, jakým způsobem se k cíli dostaneme. Zda je cesta legální, nikomu cestou neublížíme, nikoho nezraníme, prostě styl fair-play. 🙂

anonym

Jak pro koho…
Někdo je zaměřen na průběh ´děje´ (tedy na cestu), někdo na cíl…

da ny

Ta cesta je to nejlepší ;)

anonym

annas a marci1 pochopili smysl otázky