Avatar uživatele
Poklička

Je Česko ráj nekvalitních potravin?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? marci1, lota, da ny, Agneta před 3472 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

ANO, je rájem pro ty, kteří dovážejí, dodávají, prodávají a též vyrábějí nekvalitní potraviny :(
Předpisy a normy dávno nejsou tak přísné, obcházejí se + korupce.
Na celnicích se nic neuhlídá… ;)
Řezníci, zelináři a „pinglové“ – část jich zůstává věrná své pověsti: „Dneska dečko, zítra dečko, za rok máme na embéčko“ a šidí (přibylo nepoctivců i v jiných oborech).
I v tržním hospodářství chtějí opět něco „trhnout“.

I pro naše sousedy patříme mezi lidi/zemi II. a horší kategorie.
Naše potravinové výrobky jsou často velmi drahé, zvláště ty „kvalitní“.„.
"Šmejdy“ letí, je jimi zaplaven celý svět,
až na Afriku a ostatní rozvojové země – tam nemají ani to…

Jedinec či rodina, která má k dispozici 50, 70, 100 či 200 Kč na jídlo a den si moc vyskakovat nemůže ⇒ Dokud je poptávka/odbyt po levném, případně nekvalitním zboží jde o dobrý byznys/výdělek.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

Já myslím že ne, já mám na to takovou metodu jak poznat že jsou ty potraviny kvalitní, většinou tak že je na nich samolepka s nápisem KVALITNÍ nebo čerstvý máslo poznám tak že je na něm napsáno ČERSTVÝ MÁSLO > http://media2­.prozeny.cz/i­mages/articles/7/3/3/3­8337/in-content/conten­t/8aa622438a26c7­9b992c475d33b5a793/cer­stve_maslo.jpg
a na tu expiraci 12/2006 se radši nedívat, vono to pak hrozně mate, ale to máslo je skutečně čerstvý, protože logicky, když je na tom napsáno máslo, tak uvnitř musí bejt máslo, tak proč by tam na tom bylo napsáno čerstvé máslo, kdyby čerstvé nebylo? Aha!

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit


Avatar uživatele
Agneta

Když potraviny s neomezenou trvanlivostí jako med, marmeláda a víno musí mít chemickou konzervaci, a i smetánky a jogurty, hořčice…a hned za hranicemi by takové šmejdy ani níkdo nekoupil, tak na tom asi něco bude :DDD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

ne, to si pletete s Polskem. Leda možná takhle: ráj nekvalitních potravin dovážených z Polska.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fyzik

Ano. Lidé u nás berou nejraději máslo, které je nejlevnější, a když se najde náhražka, co podobně vypadá a je ještě levnější, rádi ji zkusí. Chybí u nás tradice a jistoty a svým způsobem profesionalita – nikdo to nežádá. Byl jsem v obchoďáku v Berlíně, to byste něvěřili, jak dobře to tam vypadá. Tam není draho v tom smyslu, že by u nás levné věci byly tam drahé. Tam JSOU jen ty u nás drahé věci, nebo dražší. Lidé tam prostě levné nekvalitní věci nekupují.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Myslím, že ne. Máme dosti přísné požadavky na kvalitní potraviny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Česko je ráj ..páč jsme to, co jíme

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Moc a moc!!!!!!!My chudí tu jíme z diskontů odpadky z německých velkoskladů, a přitom jsme dříve měli velice kvalitní potraviny!!!!!!Je těžké najít potravinu kvalitní, např: – cukr se už nevyrábí z cukrové řepy,ale z melasy dovezené z POLska!!!!!!!!C­hleba se nevyrábí z kvásku,ale z chemického polotovaru z POLska!!!!!A dále a dále.A nikomu to nevadí!!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Radomír.cz

Podle mě ano.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Jednoznačně ano.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tw!st

Já bych to tak nebral, buď rád že čr není na úrovni afriky nebo tak, máme celkem kvalitní potraviny

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Vidím, že jako odpovědi tu skoro všichni tlumočí obecně rozšířené poplopravdy .. Koneckonců i ta otázka byla zavádějící … Osobně žádné blafy nekupuji, takže teorie o Lráji nekvalitních potravin" odmítám"
Quentos: je vidět, že neznáte polské potraviny, kdo bydlí v pohraničí, tak tam rád jezdí nakupovat …

před 3469 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

vanasi >>> naštěstí žiji na „jiné planetě“, ale vím moc dobře, že to tak je, vystihl jsi to. Je to tím, že se prostě nezajímají…tomu se říká jízda proti zdi, a je to pak zpravidla jen otázkou času…:DDD

před 3472 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek