Je Česko policejním státem?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
klumprt

NE

Doplňuji:
Myslím, že stát, ve kterém policie dokáže způsobit pád vlády, neodpovídá Wiki definici policejního státu: „Policejní stát je stát, ve kterém vláda užívá neomezeně represi, mimo jiné tajnou policii.“

Další odpovědi
arygnoc

NE

nie.
je sloboda, demokracia.
každý vás môže sledovať a špicľovať, koľko a ako chce.
vidno na spame a plných schránkach adresných ponúk (odkiaľ tak majú váš e-mail, telefónne číslo, adresu …?).

zlaté štb – to ste aspoň vedeli, kto vás špicľuje.

;-Q

dudu

NE

anonym

ANO

A je to ještě horší než za komunistů.
Příklad: Syn pracoval v jedné firmě a doma si stěžoval jak je nadřízení šikanující a snaží se jim platit jak to jde nejméně.Jæ jsem to napsal do diskuze na mezi, jak období zlatokopové šikanující své podřízené, zkrátka vypsal jsem všechno na co syn stěžoval.Nëkdo to z firmy četl a syna na hodinu propustili a dali mu paragraf HRUBÉ PORUŠENĪ PRACOVNÍ KÁZNĚ.Pak mi řekl, že ve firmě je placený člověk, který hlídá internet, co kdo o firmě napīše a pak se to dohledává. Napsal bych zde jmēno firmy, ale nechci aby se zase někdo po synovi vozil.
Ani komunisti neměli takovéto praktiky, sice špehovali lidí kvůli politice, ( ne ale všechny) ale nikdy se nevozili po nikom kdo haněl fabriku.o
Doplňuji:
opravují…napsal jsem to na NET do diskuze.....no­vodobí zlatokopové šikanují

lexx

ANO

je a jak…
Doplňuji:
kamery a špiclování, udávání na každém kroku, sledování tel. hovorů, sms a mailů, pohybů na bankovním účtu…stačí ? o tom si komanč a penzisté pomocní konfidenti StB mohli nechat zdát

pusinka50

NEDOKÁŽI POSOUDIT

Nejde jednoznačně odpovědět. Já vím jistě, že když např. při psaní meilu, sms (nevím, jestli i při telefonátu) zmíníš slovo třeba plutonium, bombový útok, bomba apod., že tato slova jsou podchycena státem a třeba může začít sledovat tvou korespondenci, zda to byla jen náhoda nebo se s tím zabýváš dlouhodobě.

led

NE

Nie, v rannom feudalizme ešte polícia nebola na takj úrovni.
Ako píše arygnoc a mnohí si to aspoň myslia, „je sloboda, demokracia.
každý vás môže sledovať a špicľovať, koľko a ako chce.“ Máte právo chránené Ústavou na vlastný prejav… ale dôsledky v prípade porušenia zákonov, tie už sú stanovené Trestným zákonem a v prípade porušenia pracovnej disciplíny (a „vernosti majiteľovi firmy“) rozhodnutím zamestnávateľa, niekedy dokonca v súlade so Zákoníkom práce. Máte právo sa demokraticky rozhodnúť o sebe.
V policajnom štáte musíte dodržiavať literu zákona a poslúchať. Mocenské sily majú právo kontroly a udržiavania „poriadku“ všetkými spôsobmi, aj tými nepísanými, ale nariadenými zhora. Tu nemáte žiadne právo, pokiaľ nepatríte k moci, len právo a povinnosť poslúchať. Toto v súčasnej Českej republike neplatí, takže ČR nie je policajným štátom.
Doplňuji:
ano, pusinka50, sú na svete štáty využívajúce, legálne i nelegálne, vyhľadávače kľúčových výrazov v elektronickej komunikácii i odposluchom telefónov a na ich základe potom nastupujjú vyhodnocovači a ďalšie „obranné“ zložky, čo nám humorne a naivne prezentujú rôzne akčné trháky aj v našich médiách.
V ČR sú tiež využívané tieto možnosti sledovania, postupuje sa pri tom v zmysle platných zákonov, ale ako aj nedávna „prevalená“ aféra nelegálneho sledovania, (tu sa musím opýtať ako radový pracovník rozozná, či odposluch a sledovanie je legálne, kedže koná na základe príkazu svojho veliteľa a neuposlúchnutie rozkazu sa rovná… ).
K tomu, aby sme boli „sledovaní“, netreba špeciálne komandá, ale stačí na to lokalizácia nášho mobilu, zápis o použití kreditky a akéhokoľvek elektronického čipu na našich dokladoch, použitie internetu, použité IP môže určiť aj našu polohu (preto sa mnohí snažia IP meniť) – firmy, nielen štát, už poznajú naše kroky, zvyky, chute, zdravotný stav, podľa spotreby elektriny môžu rozlíšiť, či sme len noční vtáci, alebo pestovatelia „marišiek“ a podobne.

anonym

NE

Ne,ne,ne .ne ,ne

ten který je

ANO

quizzi

ANO

Emefej

NE

Lamalam

NE

Löwe

ANO

Doplňuji:
Super no. Odpověděl jsem omylem.

jáára

ANO

zorro

NE

Policejní stát tu byl, když byli u moci soudruzi a udavači jako Lahny.

Kura

NE

Doplňuji:
Protože si nedovedete ani představit, jak to vypadá v policejním státě.
Policejní stát je émerika, policajt je představitel zákona, podobně jako zde byl do roku 1989, po zvolení Havla (špiona, bonzáka a podržtašky komunistů), se na jeho popud (to mu komunisti povolili), stalo z našich strážců pořádku jen torzo opravdové policie republiky. Jen velice těžko povstali jako Fénix z popela a snaží se zavést pořádek do zdejšího bordelu.

mojitek

Česko ?

Lamalam

pusinka50 > ty to víš jistě? Pracuješ v oboru, nebo to máš jenom z doslechu?

Lamalam

Lahny > to je smutné, ale jak to souvisí s policejním státem?