annas

Je černá magie opakem bílé magie? Je nejlepší obranou proti magii útok či útěk?

Nejlepší odpověď
vagra

Černá – negativní – levá (tohle označní se nebude líbit levákům, tak pro ně pravá 🙂 ) Magie je používání magie především plně ve svůj prospěch, bez jakéhokoli ohledu na své okolí. Neštítí se využít a zneužít kohokoli a cokoli co mu jen trošku pomůže dosáhnout jeho cíle. Je to v podstatě velice sobecký člověk a také moc přátel nemá.
Bílá – pozitivní – pravá (pro leváky levá 🙂 ) Magie je pravým opakem negativní. Bílý mág se také snaží dosáhnout svého cíle. Dokonce může být ten cíl stejný jako u černého mága. Přesto se však snaží úplně odstranit jakékoli omezení svobodné vůle lidí ve svém okolí. Bere ohled na rozhodnutí ostatních a pokud je požádán, tak se snaží pomoci. Je pravdou, že nemá tak rychle viditelné výsledky jako mág používající černou magii, ale veškeré cíle dosažené pomocí této bílé magie mají mnohem větší trvanlivost a mnohem více člověka potěší.
Každá má svá pro a proti a dá se skutečně během života měnit i když z černé na bílou magii to dá trošku víc práce, než naopak. Jde to tak proto, že obě magie jsou v podstatě stejné a pracují na úplně stejných základech.

Zdroj: http://jas.blog­.cz/0511/cerna-a-bila-magie

Další odpovědi
anonym

http://www.oa­za.atlasweb.cz/ma­gie.html

Možná,že na zvyku upalovat návštěvníky(ice) Petrových kamenů přeci jen „něco“ bylo.

hanulka11

http://www.zena-podnikatelka.cz/se­rial/krasne-nadprirozeno/bila-a-cerna-magie

poa.li

Obranou proti magii je odosobnění..