Avatar uživatele
Registrovaný

Je část bydlení prodejná

Rodiče maji nemovitost a každý má na sebe napsanou polovinu. Matka mi daruje jednu osminu - možná i polovinu je možné, abych já poté svoji polovinu prodal? Musí o prodeji rozhodnout i druhá půlka? Nebo si mohu se svoji polovinou naložit jak uznám za vhodné?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Pokročilý

Ještě nic nemáte a už chcete prodávat?

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

O případném prodeji vašeho podílu musí rozhodovat či spolurozhodovat ostatní spoluvlastníci, což upravuje občanský zákoník

§ 140 Občanského zákoníku
Převádí-li se spoluvlastnický podíl, mají spoluvlastníci předkupní právo, ledaže jde o převod osobě blízké.

Nedohodnou-li se spoluvlastníci o výkonu předkupního práva, mají právo vykoupit podíl poměrně podle velikosti podílů.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 925
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.