verísek7

Je část bydlení prodejná

Rodiče maji nemovitost a každý má na sebe napsanou polovinu. Matka mi daruje jednu osminu – možná i polovinu je možné, abych já poté svoji polovinu prodal? Musí o prodeji rozhodnout i druhá půlka? Nebo si mohu se svoji polovinou naložit jak uznám za vhodné?

Nejlepší odpověď
Marunka

Ještě nic nemáte a už chcete prodávat?

Další odpovědi
standa

O případném prodeji vašeho podílu musí rozhodovat či spolurozhodovat ostatní spoluvlastníci, což upravuje občanský zákoník

§ 140 Občanského zákoníku
Převádí-li se spoluvlastnický podíl, mají spoluvlastníci předkupní právo, ledaže jde o převod osobě blízké.

Nedohodnou-li se spoluvlastníci o výkonu předkupního práva, mají právo vykoupit podíl poměrně podle velikosti podílů.