Je car-bur-ator arabského původu?

Nejlepší odpověď
annas

Ne. carburetor (American and Canadian spelling), carburator, carburettor, or carburetter
Slovo karburátor pochází z francouzského carbure, které znamenat " karbid ". Carburer znamená kombinovat s uhlím . V chemii paliva, termín má konkrétnější význam zvyšování uhlík (a tedy energie) obsah tekutiny smícháním s těkavé uhlovodíky .

Neupravený anglický překlad.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://en­.wikipedia.or­g/wiki/Carbure­tor&prev=/sear­ch%3Fq%3Dcarbu­retor%26clien­t%3Dfirefox-a%26hs%3DWrw%­26rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial%26channel%3Drcs

http://en.wiki­pedia.org/wiki/Car­buretor

Další odpovědi
sassan

Odověd šla snadno zjistit v řádu vteřin(už je tu uvedena někým jiným).Ale Proč by to mělo být z arabštiny?mě to arabsky tedy nezní a podobně můžete rozkouskovat spoustu dalších slov aby to vypadalo pseudo arabsky.

marci1

Ne, je původu ruského. Byli to dva bratři, byli carové, jeden se jmenovat Bur a druhý Tor. 🙂 🙂 🙂

anonym

Marci – a já si až dovčil myslel, že to byl ´megalomanský´ ruský burátor (podobně, jako mají car-puška či car-kolokol) – rusové mají všechno největší (a kromě toho – jich mnógo).
;-D

marci1

Mowlo – a to měli Rusové ještě cary Lžidimitrije I.-IV., ale fakt, čestné pionýrské ! 🙂

zzzzz

Co mám dělat, když jsem dala špatně nominaci??? Jak ji opravím???
jsem chtěla nominovat Annas za správnost, ale omylem jsem nominovala Marsi, té jsem chtěla dát palec za ty cary:-))

zzzzz

ty jo ono se to opravilo, tak buď tu straší, nebo admin reaguje .-))) Dík:-)