Cenobita

Je box vozíčkářů jako sport společenský a morálně akceptovatelný?

Nějak to nemohu přijmout, jako normál, připadá mi to bizarní.

http://www.in­varena.cz/?p=21079

Odpovědi
MK44

Co se týká vozíčkářů, mají přece taky právo sportovat. Tak jak to zdravotní stav dovoluje. Přece byste nechtěl, pokud by nás dva nedejbože ochrnutí potkalo, abychom zůstali někde odstavení. Otázka je spíš, zda je box jako takový sportem. Jeho smyslem je totiž soupeře fyzicky atakovat s možností, že se mu způsobí zranění nebo bezvědomí. A to je v rozporu se sportováním a morálkou. Nejsou poskakující rohovníci stejně bizarní jako ti sedící?

hapiky

Chtějí dokázat, že jsou tvrdí, možná rizika podceňují. Ne nadarmo se říká: Kdo chce kam…

baghira

Ano, je. Stejně jako když vozíčkář skáče padákem, hraje šachy nebo závodí ve sprintu.

Šidlo

akože či je morálne nechať ho ublížiť si ešte viac a potom ostať ešte viac odkázaný na druhých? môžu hendikepovaní kouřít a pít? dlhodobé sedenie je vraj rovnako nebezpečné ako cigarety – má mať teda vozíčkár všetok pohyb, ktorého je schopný aj za riziko úrazu?

ak sú legálne adrenalínové športy pre zdravých, asi musia byť aj para-športy…

ono, dnes, keď vieme, že všetko na svete nám môže uškodiť (aj u absolútne zdravých), tá morálna hranica ,,ohrozujem sa vedome a zo srandy" je dosť rozmazaná a dilemy zdravé/nezdravé začínajú byť na zbláznenie

a hlavne je dokázané, že ľudský mozog nemá na pravdivé vyhodnotenie rizika schopnosti – to má robiť počítač.....o­pýtajte sa teda poistného softwaru