Strange

Je bezpečné mít v bytě plynovou láhev?

Dva návštěvníci v ČRO Praha doporučují mít v domě mimo spacáku ještě plyn v láhvích, co kdyby… Jeden z nich se pochlubil že je doma má. A mohli byste něco takového doporučit sousedům?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud je bezpečně uložena, tak proč ne. Nebezpečná tato láhev je pouze v případě požáru. Výhodu mají majitelé rodinných domků, kde je možno láhev skladovat mimo dům, např. v kolně a podobně.

Další odpovědi
anonym

Pokud jsou tlakové lahve v pořádku, nevidím v jejich skladování nic nebezpečného či závadného. A jako nouzový zdroj pro topení či vaření (samozřejmě s příslušným topidlem/vařičem) může být ´k nezaplacení´…
Mám je také.

alexandra

V paneláku na vesnici máme již 40 let celý barák plynové lahve v kuchyni ve spíži.Zatím nikdo nebouchl,tak snad je to bezpečné.I když určitě by to bylo lepší venku,ale v paneláku to nejde.