Bronzový

Je bezpečné koupit ojeté auto na LPG?

Vypadá to, že mne opět čeká denní dojíždění do zaměstnání na delší vzdálenost. Při současných cenách PHM se mi zdá jediným řešením, jak s potenciálním zaměstnavatelem dosáhnout dohody o penězích, jezdit na LPG.

Do svého auta si to montovat nechci, protože je to sedan a nic už by se nevešlo do kufru. Ani se mi nechce toto (skoro nové) auto denním ježděním opotřebovávat.

Uvažuji proto o nákupu staršího vozu upraveného na pohon LPG. Je to bezpečné? Nestalo se někde v poslední době, že by takové auto někomu vybouchlo? Je lepší si po nákupu takového vozu nechat pohonný systém někde překontrolovat?

A platí ještě stále, že se s vozy s plynovou nádrží nesmí do podzemních garáží a parkovacích domů?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Tak - začnu od konce. Do podz.garáží a park.domů tato auta stále ještě nesmí.

O tom, že by takové auto vybuchlo, jsem v posl.době neslyšela, ale stává se to.

Auta na LPG musí pravidelně navštěvovat specializovaný servis (kromě všech běžných servisů jako jiná auta), většinou se jezdí tam, kde přestavbu prováděli. Nejbližší provozovnu najdete na netu. Tam se (tuším že 1x ročně) dělá výměna filtrů v plynovém systému, kontrola a revize, kterou musíte mít, abyste prošel STK... Je tedy možné po koupi auta takový servis navštívit hned po koupi a systém si tam nechat zkontrolovat odborníkem.
Já osobně dávám koupenou ojetinu ihned našemu servismanovi, který auto prohlédne, zda nemá skryté vady, zda odpovídá tomu, co mi řekli prodávající a rovnou mi vymění oleje a filtry. Před prodejem to nejspíš nikdo neudělá, takže nevíte, v jakém stavu je olej v autě.

Víc ať Vám poradí i druzí...

Jo - ještě jedna drobnost - počítejte s tím, že stejné auto na benzín "jede líp" než po přestavbě na plyn, auto jakoby ztratí 10% své síly.

Další odpovědi:

Zlatý

Podle mne,je to stejně "nebezpečné",jako provoz s jinou PHM.Nechci to moc rozvádět,ale sám mám LPG ve Felicii 8 let,někteří známí ve svých autech ještě déle,a nikdo si zatím nestěžoval,ani se nikomu nic nestalo.Do autorizovaného servisu na kontrolu jezdím,jednou ročně.O úspoře financí netřeba mluvit.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.