Je běžné, že psací stroj nezvládá přesnou stylizaci dokumentu?

Oblíbil jsem si psací stroj z rodinného dědictví. Pokusil jsem se kde co opravit, avšak nyní hodlám psát o něco oficiálnější komunikáty a vadí mi, že stroj nezvládá přesně dodržovat zarážky, anebo alespoň mít od nich pravidelný odstup. Zkrátka každý řádek, občas nějaké písmenko a mezery (včetně backsapace – přepisovače), jsou nepravidelné. Vypadá to spíše, jako by se písmenka na papír sesypala… :D Měl by/může být stroj přesnější? (Především u přepisování je to problém – málokdy se trefí přesně na přepisované písmenko – často se vrátí až na druhé předcházející.) Jak vůbec dát zarážky přesně dle měřítka, když zarážky jsou za papírem a měřítko 2 cm před ním? Navíc nechápu, jak mám předvídat konec řádku – kde to druhá zarážka zarazí – když to nijak neukazuje konec a mě pak nezbude místo pro znaménko „-“ → na rozdělení slova. (Natož, aby slovo bylo správně rozděleno.) Stroj zde:

http://www.dagmar-hilarova.hila­rius.cz/obraz­ky/psaci_stroj_con­sul.png

(CONSUL)
Doplňuji:
Kde píši o tom, že bych měl problém s papírem, či s ukotvením papíru? Papír sedí jako hrnec na… Stroj zkrátka není ani trochu přesný – papír se ani nehne.Někdy se válec zarazí před zarážkou, jindy milimetr za ní. Každopádně každý řádek začíná na jiném místě. (Když na každý řádek napíši jedno písmenko, netvoří to sloupec!) A jak již jsem se ptal – k čemu je tam vůbec měřítko? (Zarážky se podle něj seřídit nedají – v podstatě musím od oka, ač bych chtěl X cm od krajů.)

Nejlepší odpověď
ivzez

Psací stroj samozřejmě vše uvedené zvládá. Doporučila bych sehnat
opraváře, nechat stroj odborně vyčistit a seřídit. Každý stroj potřebuje
čas od času odbornou údržbu.

Problém je jen v případě, že byste papír vyndal ze stroje a po novém vložení
do stroje chtěl opravovat (papír nikdy nevložite dvakrát úplně stejně) …

[Mám ještě starší stroj a bez problému.]
Doplňuji:
Ještě mne napadá: Není papír ve stroji moc volně?
Píšete na papír s podložkou (podložka – druhý papír – chrání válec)?

Další odpovědi
briketka10

psací stroj, který nezvládá
požadované patří do servisu..

Lamalam

Stylizaci dokumentu si musíš udělat sám, tu za tebe žádný stroj nezvládne.

ReHu

Jak píše uvádza. K opravari. Ještě se najdou. Každý stroj potřebuje údržbu.

mosoj

Odpověď na otázku jsi dostal. Není to běžné. vyhoď ho.

annas

Ad Matesax. Bez možnosti stroj vidět, vyzkoušet se nedá zjistit příčina jak stroj „vyléčit“.

Stejně jako u příznaku nemoci – sám jste napsal, navštivte lékaře.
I zde platí rada – navštivte odborníka v servisu.

ivzez

Jste-li si jist, že papír vkládáte správně, chce to servis. Při správně seřízeném stroji začíná každý řádek stejně, končí podle toho, jak pisatel (ne)dělí slova. Pokud se blížíte konci řádku, měl by Vás stroj upozornit cinknutím.

Přestože o papíru nic nepíšete, snažila jsem se upozornit na další možnost …

—————
Poznámka:
Doufám, že Vás neurazím, ale Vaše reakce v doplnění by mohla
být jedním z důvodů, proč Vás zdejší uživatelé moc „neberou“…

briketka10

jsem bohužel téhož názoru..