Zlatý

Je běžné, aby při připravě popcornu podle návodu v mikrovlnce vždy cca 10% zrnek nepuklo, nebo dělám něco špatně?

Přitom jsem zkoušel nechat o něco málo déle, některá puklá zrna byla místy až černá a stále stejný odpad..
Doplňuji:
Dělám to přesně podle návodu, troubu nastavit umím )) Sáček se tam nevejde sice tak, aby se mohl talíř otáčet (malý prostor), ale zkoušel jsem už obsah během přípravy protřepat, otočit atd., výsledek obdobný :-(

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

10 % je hodně - co to je zač? - může být, že některá zrna jsou přeschlá (dlouhé skladování apod.).
Já sice dělám popkorn v hrnci, ale takové množství nepuklých zrn nemám (odhadem 2-3 % - nikdy jsem to přesně nepočítal).
;-)

Další odpovědi:

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Pokud koupils ten nejlevnější (akce ap.), tak se nediv, navíc se ti to netočí :-)
Mám stejnou zkušenost, rovněž se nevejde a jakmile vyberu dražší, ztráty jsou minimální!
Výrobce neznám, poznám to podle obalu a ten teď nemám.

Pokročilý

To se mi stane, když se pytlík zašprajcuje a netočí se s talířem.
Nebo je možná příliš vysoký výkon a krátký čas?
Doplňuji:
No, jestli se sáček neotáčí, tak to je ono. Přerušení a protřepávání nepomůže, naopak je to tím horší, to mám ozkoušené.

Mám na troubě nastaveno 600W,dělám ji tak 3 min.Nemyslím,že bys dělal někde chybu při nastavení trouby,nebo vložení sáčku,co změnit výrobce kukuřice,takový odpad není normální.

Zlatý

kupuju Popcorn už hotový
ten co mi chutná a mám
po starostech, nesmrdí
mi byt po mikrovlnění :))
Doplňuji:
MW mám zkoušela jsem
ho dělat vždy se povedl,
ale kvůli tomu puchu už
ho nedělám mám ráda
máslovej a to se nedá ani
vyvětrat fůůj ..

Zlatý

zkus to bez návodu ..třeba se to chytne :o

Zlatý

dělám si popcorn už dlouho,a těch cca 5 % nepuklých zrn je v normálu.Nic s tím neuděláš.Možná kdybys to nechal o dost dýl tak by pukly,ale to by ten hotovej popcorn už nestál za nic.

Stříbrný

Máme na mikrovlnce přímo tlačítko Popcorn,sačí nastavit jen váhu a většinou nepukne tak kolem 5-10 zrnek.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 844
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 496
Zlatý marci1 482
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.