Avatar uživatele
Elfka Andy

Je B nejčastější odpovědí v testech?

Bylo to v dost seriálech, jak někdo někomu říká: „Když nevíš, zaškrtni B.“ Např. Simpsonovi :D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? bolak, Klára K., e1232851@trb před 3141 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Neuvědomuji si, že by jen tato varianta byla správná. Včera jsem si dělala test na interpunkci, ale určitě správné odpovědi nebyly jen za b).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Klára K.

Těžko říct, zda je zrovna B statisticky nejčastější odpovědí v testech. Člověk ale často dává správnou odpověď doprostřed mezi ty špatné, asi už automaticky, přijde mu, že tak míň vyniká. (když bude jako první, zkoušený si může domyslet, že na ni učitel pomyslel jako na první, a že by logicky měla být správná, a když je poslední, tak si naopak může pomyslet, že se učitel znaží použít obrácenou psychologii. Aby se tomu předešlo, dávají učitelé správné odpovědi většinou doprostřed. SAMOZŘEJMĚ, že jsme na to už přišli, a tak to teď začali dávat zase jako první, aby nás to zmátlo).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
štamgast

A proč by mělo? Záleží na počtu možností: 2 možnosti-50% šance, 3 možnosti-33% šance, 4 možnosti-20% šance atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Neřekla bych.

Já jsem v testech dávala počet otázek dělitelný třemi, čtyřmi nebo pěti a správné odpovědi rozdělila stejnoměrně (šance „trefit se“ odhadem tedy byla 33, 25 a 20 %).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

V autoškole nám instruktor před rozdáním testů říkal: „Správná odpověď je vždycky ta nejdelší, když jsou obě stejně dlouhé, dejte Áčko, a pokud zazní v otázce slovo "oči“ nebo „uši“, je tam chyták a správné odpovědi jsou dvě."

Já to tak zaškrtal a měl jsem jenom jednu chybu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lukáš Rusek

řeknu ti to takhle: když víš tak dej odpověď a) b) c) nebo d) a když nevíš odpoveď tak dej vždy B mě to tahle vždy vychází drž se té mé rady za něco stojí

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek