zjentek

je atraktivní člověk v podstatě atrakcí? Je to tak myšlený?

..jakože už pouhou existencí dělá ostatním na veřejnosti zajímavé představení a poutavou zábavu? A nemělo by se takovým exotům platit, jako třeba za vstupenky do ozoo nebo tak?

Nejlepší odpověď
annas

Atrakce je nějaká zajímavost, která se týká knih, různých objektů či jevů, přitahuje zájem jiných í v doslovném i přeneseném významu, je tedy přitlažilivá = atraktivní,

Vy se ptáte na člověka… Každý se dívá jinýma i očima, atraktivnost vidí v něčem jiném.

I když kupujeme např. stejné zboží, převážně o nákupu rozhodne obal. Tak to platí i o atraktivním člověku, tj. člověku, který budí zájem okolí, upoutává pozornost, je zajímavý, přitažlivý atd. Mnozí ho vnímají podle zevnějšku. O atraktivnosti zpravídla rozhoduje víc " obal než obsah". Mnohdy platí, že krásné = dobré, škaredé = zlé.

Atraktivnosti určitých jedinců využívá jako atrakci např. TV, když z důvodu sledovanosti pozve do některých pořadů třeba královny krásy. Stejně tak do reklam. Podobně reagují bulvární časopisy.

Jde o využití nebo zneužití „atrakce“? Zřejmě to mnoha tzv. atraktivním osobám vyhovuje … Mluví se o nich, jsou vidět .. jenže často bývají domýšliví, povrchní, egoističtí atd.

Není vždy zlato, co se třpytí …

Další odpovědi
quentos

Spíš je to tak, že obojí – „atrakce“ i „atraktivní“ – pochází od stejného slova, jmenovitě od latinského attrahere, „přitahovat“. Akorát že pouťová atrakce přitahuje platící diváky, kdežto atraktivní člověk lichotníky či nápadníky.

Zdroj: www.thefreedic­tionary.com

gecco

Mnohým atraktivním už nyní placeno je…
Zejména babám…
😉