AnnMary

Je AQUA purificata destilovaná voda?

Doplňuji:
A je tato voda alespoň měkká??…Mohu ji použít na ředění slivovice?

Nejlepší odpověď
anonym

Je to voda čištěná používaná pro výrobu léčiv.
Na ředění slivovice nemusíte mít vodu destilovanou.

Další odpovědi
Děda Louda

Nejde o vodu destilovanou, nýbrž čištěnou.

mosoj

AQUA purificata
je destilovaná nebo deionizovaná voda, kontrolovaná ještě navíc na bakteriologickou závadnost ( nezávadnost).

Voda je měkká. Žádná destilovaná ani deionizovaná voda není vhodná trvale ke konzumaci.
V té slivovoci se ale nic neděje.

http://www.le­kopis.cz/Kap_6_1_­Aqua_purifica­ta.htm

ReHu

Pokud je voda destilovaná, musí to být na obalu jasně a zřetelně napsané.
Destilovaná voda.
Názvy se liší podle výrobců, ale označení tam být musí.

Děda Louda

Měkkou vodu do tvrdé slivovice?

AnnMary

A je tato voda alespoň měkká??…Mohu ji použít na ředění slivovice?