Petr005

Je anhydrit pevnější než beton?

Nejlepší odpověď
Drap

Hlavně je ideálně hladký, neporovitý, nepráší se z něho a nezačne se drolit. Povrch je pevný a tvrdý. Dává se většinou na beton. Pevnost, jako na nosnost, či na střih bude mít však menší. Nepoužívá se jako pevnostní prvek.

Další odpovědi
Béďa Méďa

Péťo myslíš skutečný beton a nebo kravinec :)

Já teda fakt nevím, ale myslím, že na podlahy se používá potěr a logicky samonivelační potěr bude asi pevnější než ten zavhlej (kravinec)

Zdroj: http://www.anhydrit-podlahy.cz/betonove-podlahy

honza19hk

určitě ne.anhydrit je jako podlaha a sám o sobě není nosný.Musí mít betonový nebo podobný základ.

Jinak co se týče drolení betonu jak tu napsal Drap,to záleží na poměru v jakém byl ten beton namíchán. Beton v poměru 1:1 je velmi tvrdý,nepráší a nedrolí se. Mám z něj vjezd ke garáži. Pokud ale někdo namíchá tzv písčitý beton což je beton v poměru třeba 1:5 nebo 1:6 tak ten je dost mizernej a bude se drolit.
Kvalitní vibrovaný beton v poměru 1:1 nebo 1:2 se anhydritu vyrovná.

xorex

Já bych řekl určitě jo, a vlastně to ani nemusím říkat… stačí se podívat do technologických listů a ČSN. v ČSN se také počítá pro určitou zátěž s nižší výškou anhydritu než běžného cementového potěru (Péťův beton :)… v tom příspěvku je i tabulka. PS. Péťa asi myslí beton jako betonovou podlahu… a ten asi vibrovat nepůjde…

Zdroj: http://www.anhydrit-podlahy.cz/vyska-anhydritove-podlahy