Je anhydrit pevnější než beton?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Hlavně je ideálně hladký, neporovitý, nepráší se z něho a nezačne se drolit. Povrch je pevný a tvrdý. Dává se většinou na beton. Pevnost, jako na nosnost, či na střih bude mít však menší. Nepoužívá se jako pevnostní prvek.

Další odpovědi:

Péťo myslíš skutečný beton a nebo kravinec :)

Já teda fakt nevím, ale myslím, že na podlahy se používá potěr a logicky samonivelační potěr bude asi pevnější než ten zavhlej (kravinec)

Zdroj: http://www.anhydrit-podlahy.cz /betonove-podlahy

Stříbrný

určitě ne.anhydrit je jako podlaha a sám o sobě není nosný.Musí mít betonový nebo podobný základ.

Jinak co se týče drolení betonu jak tu napsal Drap,to záleží na poměru v jakém byl ten beton namíchán. Beton v poměru 1:1 je velmi tvrdý,nepráší a nedrolí se. Mám z něj vjezd ke garáži. Pokud ale někdo namíchá tzv písčitý beton což je beton v poměru třeba 1:5 nebo 1:6 tak ten je dost mizernej a bude se drolit.
Kvalitní vibrovaný beton v poměru 1:1 nebo 1:2 se anhydritu vyrovná.

Já bych řekl určitě jo, a vlastně to ani nemusím říkat... stačí se podívat do technologických listů a ČSN. v ČSN se také počítá pro určitou zátěž s nižší výškou anhydritu než běžného cementového potěru (Péťův beton :)... v tom příspěvku je i tabulka. PS. Péťa asi myslí beton jako betonovou podlahu... a ten asi vibrovat nepůjde...

Zdroj: http://www.anhydrit-podlahy.cz /vyska-anhydritove-podlahy

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.